امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۴۵

انتخاب هیأت‌مدیره انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی

اعضای هیأت‌مدیره و بازرسان انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران انتخاب شدند.
انتخاب هیأت‌مدیره انجمن ارتقای کتابخانه‌های عمومی
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۵/۱۵ - ۱۹:۱۴ |
کد خبر : ۵۹۴۳ |
علمی و فرهنگی
 

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران، نخستین جلسه اعضای هیأت‌مدیره و بازرسان انجمن علمی ارتقای کتابخانه‌های عمومی ایران با حضور اعضای هیأت‌مدیره (دکتر محمد حسن‌زاده، دکتر محسن نوکاریزی، دکتر منصور کوهی رستمی، دکتر احمد شعبانی، دکتر نادر نقشینه، آقای سیامک محبوب، آقای عبدالله جعفری)، اعضای علی‌البدل هیأت‌مدیره (دکتر عاطفه زارعی، دکتر روح‌الله منوچهری)، محمدرضا شکاری (بازرس اصلی)، جواد قنبری (بازرس علی‌البدل) و نمایندگان هیأت موسس انجمن (دکتر محمد جوهرچی مدیر کل پژوهش و نوآوری نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، داود حاصلی رئیس اداره انتشارات و ارتباطات علمی و معظمی کارشناس پژوهش و آموزش و مسئول دبیر خانه موقت انجمن) در کتابخانه عمومی شهید چمران شهر تهران برگزار شد.

در ابتدای جلسه جوهرچی گزارشی از چگونگی تشکیل انجمن توسط هیأت موسس، فرایند تائید آن توسط وزارت علوم، انتخاب نام انجمن، تدوین اساسنامه، نحوه‌ تهیه پیش‌نویس خط‌مشی و نقشه علمی انجمن و ذکر ظرفیت‌ها، ضرورت‌ها، تمایزها، فرصت‌ها و تهدیدهای تاسیس و پیشبرد انجمن، و همچنین گزارشی از اعضای پیوسته، وابسته، دانشجویی، افتخاری و سازمانی فعلی ارائه داد و با تحویل اسناد دبیرخانه موقت به هیأت‌مدیره منتخب، درباره برگزاری نخستین مجمع عمومی، حاضرین در مجمع و تعداد آراء ماخوذه توضیحاتی بیان کرد.

در ادامه، انتخابات تعیین رئیس انجمن، نائب رئیس، خزانه‌دار و  دبیر برگزار و نتایج آن به شرح زیر اعلام شد:

رئیس انجمن: دکتر محمد حسن‌زاده

نایب رئیس: دکتر احمد شعبانی

خزانه دار: دکتر نادر نقشینه

دبیر: سیامک محبوب

پس از برگزاری انتخابات، اعضای انجمن به تبادل نظر درباره تعیین رابط انجمن برای ثبت شرکت، ارتباط با وزارت علوم و پیگیری مسائل مرتبط با آن، تعیین بانک عامل، تعیین زمان جلسات و تعیین حق عضویت اعضا و پیگیری امور سایت و انتقال دامنه پرداختند.

همچنین کارگروه‌های تخصصی به شرح ذیل تشکیل و مقرر شد هریک از کارگروه‌ها  ظرف دو هفته آینده برنامه یک سال آتی خود را ارائه و گزارش کنند.

کارگروه پژوهش: دکتر محسن نوکاریزی

کارگروه آموزش و نوآوری: سیامک محبوب

کارگروه انتشارات: عبدالله جعفری

کارگروه گردهمایی‌ها: دکتر منصور کوهی رستمی

کارگروه تضمین کیفیت: دکتر روح‌الله منوچهری

کارگروه مشارکت‌ها (سازمان‌ها و مردم): دکتر عاطفه زارعی

کارگروه تبلیغات و روابط عمومی: جواد قنبری

پس از پایان جلسه، اعضای هیأت‌مدیره از کتابخانه عمومی شهید چمران بازدید کردند و کتابداران و اعضای آن گفت‌وگویی درباره مسائل کتابخانه داشتند.

در ادامه، نشست صمیمانه‌ای با علیرضا مختارپور دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و معاونانش برگزار شد. ابتدا اعضای هیأت مدیره درباره امکانات و ظرفیت‌های موجود برای همکاری بین انجمن و نهاد دیدگاه‌های خود را اعلام و نسبت به کمک انجمن بر ارتقای کمی و کیفی کتابخانه‌های عمومی تاکید کردند. در ادامه دبیرکل ضمن عرض تبریک انتصاب و خیرمقدم به حاضران، از انجمن برای انجام اموری نظیر افزایش ارتباطات انواع کتابخانه‌های عمومی کشور با هم  و نیز با سایر انواع کتابخانه‌ها، ایجاد زمینه‌ای برای فعال شدن نقش اجتماعی کتابخانه‌ها و فراهم‌آوردن زمینه‌ای برای پویا شدن کتابداری عمومی مدد خواست.

انتهای پیام

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند