امروز : یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۴۷

مدیرکل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون منصوب شد

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حکم سرپرستی سودابه امینی را به مدیرکلی آفرینش‌های ادبی و هنری کانون ارتقا داد.
مدیرکل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون منصوب شد
شنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۰۹ - ۱۲:۲۴ |
کد خبر : ۵۷۷۲ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حکم انتصاب مدیرکل جدید به پیشنهاد معاون فرهنگی به امضای فاضل نظری مدیرعامل کانون رسیده است.

در این حکم آمده است: صیانت و تعالی هنر و ادبیات به عنوان یک سرمایه ملی و یک میراث معنوی علاوه بر این که یک ماموریت سازمانی بخشی در کانون است، یک وظیفه ملی و اجتماعی نیز به حساب می‌آید. به این معنا تلاش برای پرورش استعدادهای آینده‌سازان ایران اسلامی در حوزه هنر و ادبیات به منزله نگهداشت و توسعه یک ثروت ملی است.

مدیرعامل در پایان اظهار امیدواری کرده است که با همت مجدانه و تلاش عالمانه مدیرکل جدید و مجموعه ذیربط از رهگذر برنامه‌ریزی دقیق و هدفمند و با نگاه خاص به حوزه هنر و ادبیات نوجوان در مسیر تحقق اهداف کانون قدم‌های موثری برداشته شود.

سودابه امینی نویسنده و شاعر، اسفند سال ۱۳۹۶ به عنوان سرپرست اداره کل آفرینش‌های ادبی و هنری کانون منصوب شده بود.

او طی سال‌های خدمت طولانی در کانون، مدت هفت سال به عنوان مربی ادبی در کانون استان تهران فعالیت کرد و پس از آن به مدت هشت سال کارشناس مسوول آفرینش‌های ادبی کانون استان تهران و طراح و مجری انجمن‌های ادبی کانون از سال ۷۵ تا ۸۳ بود.

این شاعر در ادامه به مدت ۱۱ سال کارشناس مسوولی معاونت فرهنگی و پس از آن کارشناس مسوولی آفرینش‌های ادبی و هنری و داوری جشنواره‌های بین‌المللی قصه‌گویی کانون را در کارنامه خود ثبت کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید