امروز : دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۷

احتمال مداخله ربات‌ها و ترول‌های روسیه در انتخابات کنگره آمریکا

براساس گزارشی، اسپانسرهای "کارخانه ترول" روسیه که در کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا مداخله کرد، یک وب‌سایت آمریکایی را در آستانه انتخابات ماه نوامبر کنگره راه‌اندازی کرده‌اند. "ربات‌ها و ترول‌های روسی در حال استقرار ابزارهای به شدت پیچیده و هدفمند هستند."
احتمال مداخله ربات‌ها و ترول‌های روسیه در انتخابات کنگره آمریکا
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۴/۲۵ - ۱۲:۲۵ |
کد خبر : ۵۸۵۵ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت، اعلام جرم جدید وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد کرملین عامل تلاش‌های هک پیشین در حمایت از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا بوده‌اند. در شرایطی که رهبر آمریکا امروز دوشنبه برای دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در فنلاند آماده می‌شود، این سوال برای اکثر آمریکایی‌ها به وجود آمده است که آیا کرملین برای یک مداخله دیگر در انتخابات آمریکا آماده می‌شود؟

در حالی که مقام‌های اطلاعاتی آمریکا این مساله را یک نگرانی جدی می‌نامند، آنها دست‌کم تاکنون به توطئه‌ای هماهنگ و واضح از جانب روس‌ها با هدف مخدوش کردن روند انتخابات دست نیافته‌اند. ممکن است اخلالگران روسی منتظر پایان یافتن رقابت‌های مقدمانی در سپتامبر باشند یا این که منتظر انتخابات ریاست جمهوری در ۲۰۲۰ هستند که برای سیاست خارجی آمریکا مهمتر است.

در همین حال یک سری ربات‌ها، ترول‌ها و سایت‌های پروپوگاندای اخبار جعلی مانند یواس‌ای ‌ریلی (USAReally) در حال سنجش اوضاع هستند. آژانس اخبار فدرال که بخشی از امپراتوری تحت کنترل متحد پوتین است، این وب‌سایت را ماه مه راه‌اندازی کرد و وب‌سایت کارخانه ترول هم اعضایش از سوی تیم تحقیقاتی رابرت مولر رسما متهم شدند. دفاتر مسکو یواس‌ای ریلی در همان ساختمانی است که آژانس اخبار فدرال قرار دارد. خبرنگاران آسوشیتدپرس اجازه ورود به آنجا را پیدا نکردند و کارکنان "ترول فکتوری" (troll factory) هم مصاحبه نکردند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند