امروز : چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۷

امینی: با استانی‌شدن انتخابات، نگاه نمایندگان استانی و ملی می‌شود

نماینده مردم ایلام در مجلس با بیان اینکه استانی شدن انتخابات دامنه نگاه نمایندگان را گسترده‌تر می کند، گفت: با استانی شدن انتخابات، نمایندگان از پرداختن به مسائل ریز فاصله گرفته و به مسائل استانی و ملی نزدیک تر می شوند.
امینی: با استانی‌شدن انتخابات، نگاه نمایندگان استانی و ملی می‌شود
سه شنبه | ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ - ۱۵:۰۰ |
کد خبر : ۶۸۲۳ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات ، "سلام امینی" ، درباره محاسن و معایب استانی شدن انتخابات مجلس با تاکید بر اینکه با استانی شدن انتخابات،‌نمایندگان با دید استانی به مسائل نگاه می کنند و می اندیشند، اظهار داشت: یکی از معایبی که برای این طرح مطرح می شود این است که حقوق شهرستان های کوچک ممکن است پایمال شود و مشارکت مردم در انتخابات کاهش یابد. اما امروز نیز در برخی استان ها انتخابات به شکل استانی برگزار می شود و تجربه نشان داده که مشارکت نیز کاهش نیافته است.

نماینده مردم ایلام در ادامه تصریح کرد: از سوی دیگر ما امروز در انتخابات مجلس خبرگان نیز به صورت استانی عمل می کنیم و مردم نیز در آن مشارکت دارند.

امینی در ادامه با اشاره به ظرفیتی که برای شوراهای شهر و روستا برای حل مسائل و مشکلات محلی دیده شده است، بیان کرد: امروز شوراها بیشتر شوراهای شهرداری ها هستند و باید برای رسیدگی به مشکلات محلی آگاهی بخشی و اختیارات آن ها افزایش یابد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید