امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷

شکست سنگین روسف در انتخابات پارلمانی برزیل

رهبر پیشین برزیل دیلما روسف در کسب کرسی سنا در انتخابات سراسری ناکام ماند.
شکست سنگین روسف در انتخابات پارلمانی برزیل
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۸:۱۳ |
کد خبر : ۶۲۲۲ |
انتخابات در دیگر کشورها

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیلما روسف، رئیس‌جمهور پیشین چپ‌گرای برزیل در انتخابات سراسری روز یکشنبه تنها توانست ۱۵ درصد از آرا را کسب کند .

این در حالی است که براساس نتایج یک نظرسنجی پیش از برگزاری انتخابات روسف شانس بالایی برای پیروزی در ایالت جنوب شرقی برزیل داشت.

تحلیلگران اعلام کردند که روسف قربانی سقوط گسترده محبوبیت حزب کارگران و زندانی شدن لوئیز ایناسیا لولا داسیلوا، رئیس‌جمهور پیشین کشور است.

روسف که در سال ۲۰۱۰ به قدرت رسید در سال ۲۰۱۴ نیز به عنوان رئیس‌جمهور برزیل پیروز شد اما در سال ۲۰۱۶ پس از متهم شدن به دستکاری در حساب‌های دولتی استیضاح شد.

در انتخابات روز یکشنبه ریاست جمهوری برزیل "ژئیر بولسونارو" نامزد راست‌های افراطی توانست ۴۶.۹۳ درصد از آراء را کسب کند. براساس اعلام دادگاه عالی انتخابات برزیل، نامزدی که در جایگاه دوم قرار گرفت "فرناندو حداد" از حزب چپگرای کارگران برزیل با ۲۸ درصد رای است. پس از او "سیرو گومز" از حزب دموکراتیک کارگر با ۱۲.۵ درصد رای قرار گرفت.

این نتایج بدین معناست که بولسونارو که بیش از ۴۶ میلیون رای دریافت کرده است به همراه فرناندو حداد در تاریخ ۲۸ اکتبر (ششم آبان) در دور دوم انتخابات به مصاف یکدیگر می‌روند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید