امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۷

احتمال حذف تعداد بیشتری از نامزدهای انتخابات افغانستان

کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان اعلام کرد که احتمال حذف نامزدهای انتخابات پارلمانی به رغم اینکه فهرست نهایی اعلام شده، هنوز وجود دارد.
احتمال حذف تعداد بیشتری از نامزدهای انتخابات افغانستان
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۷ |
کد خبر : ۶۲۱۶ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علی رضا روحانی، سخنگوی و عضو کمیسیون شکایات انتخاباتی افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که انواع شکایت به کمیسیون رسیده و حتی پرونده کسانی که قبلا درباره‌ آنها شکایت وجود داشته، یا تکمیل شده است و یا هم در حال تکمیل شدن است.

تصمیمات کمیسیون شکایات انتخابات نهایی بوده و بر اساس ماده نودم قانون انتخابات، کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی می‌تواند موضوعات در چارچوب صلاحیتش را حتی بدون وجود شکایتی مورد بررسی قرار دهد.

تعداد نامزدهایی که احتمالا از فهرست حذف شوند، نوع شکایاتی که علیه آنها وجود دارد و تاریخ اعلام تصمیم کمیسیون در این زمینه روشن نیست.

قبل از این نیز کمیسیون رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی افغانستان ۳۵ نامزد را از فهرست نامزدهای انتخابات پارلمانی حذف کرد که ۱۲ نماینده فعلی پارلمان نیز جزو حذف‌شده‌ها بودند.

انتخابات پارلمانی افغانستان قرار است در ۲۸ مهر با سه سال تأخیر برگزار شود. در این انتخابات ۲۵۶۵ تن نامزد ۲۵۰ کرسی مجلس نمایندگان شده و نزدیک به ۹ میلیون رأی‌دهنده ثبت نام کرده‌اند.

از سوی دیگر، گزارش شده که افراد مسلح به خانه عبدالعزیز آریایی، رئیس کمیسیون شکایات انتخابات دو بمب دستی پرتاب کرده‌اند که البته به او سایر و اعضای خانواده‌اش آسیبی نرسیده است.

روحانی درباره عاملان این حمله گفت که پرونده به پلیس حوزه سوم امنیتی کابل ارجاع شده و تحقیق در خصوص آن ادامه دارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید