امروز : جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۵

آتیکو ابوبکر به عنوان نامزد اپوزیسیون رقیب بوهاری در انتخابات ریاست جمهوری نیجریه شد

یکی از معاونان سابق رئیس جمهوری نیجریه موفق شد در انتخابات درون حزبی پیش از انتخابات ریاست جمهوری فوریه 2019 پیروز و به عنوان کاندیدای این حزب انتخاب شود.
آتیکو ابوبکر به عنوان نامزد اپوزیسیون رقیب بوهاری در انتخابات ریاست جمهوری نیجریه شد
دوشنبه | ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ - ۱۲:۳۲ |
کد خبر : ۶۲۱۴ |
انتخابات در دیگر کشورها
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آناتولی، "آتیکو ابوبکر" موفق شده در انتخابات درون حزبی پیروز شود تا به عنوان کاندیدای حزب اپوزیسیون "مردمان دموکراتیک" در مقابل محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه و کاندیدای حزب حاکم "کنگره تمام مترقی" در انتخابات سال آتی میلادی شرکت کند.

در مجموع 3274 تن در این انتخابات درون حزبی در روزهای شنبه و یکشنبه در منطقه پورت هارکورت رای دادند. ابوبکر موفق شد 1532 رای به دست بیاورد.

ابوبکر در پیام توئیتری یکشنبه صبح خود نوشت:‌ حزب مردمان دموکراتیک من را انتخاب کرد و من قدردان هستم. این یک پیروزی برای همه ماست. وظیفه کار و فعالیت برای نیجریه از همین الان آغاز شده است.

انتخاب ابوبکر به عنوان کاندیدای حزب اپوزیسیون نیجریه در حالی صورت گرفته که روز یکشنبه بوهاری به عنوان تنها کاندیدای حزب حاکم برای انتخابات ریاست جمهوری سال آتی میلادی انتخاب شد.

این حزب گفته بود که بوهاری موفق شده 14.8 میلیون رای را در انتخابات درون حزبی اخیر به دست بیاورد.

کاندیداهای دیگری از احزاب نه چندان مهم نیجریه در انتخابات ریاست جمهوری سال آتی میلادی این کشور حضور دارند اما به گفته تحلیلگران، رقابت اصلی میان کاندیداهای حزب اپوزیسیون و حزب حاکم خواهد بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید