امروز : یکشنبه ۰۳ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۰

ضرورت انتخاب وزیر علوم از میان اساتید ممتاز دانشگاهی

کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت طی نامه‌ای به رییس جمهور خواستار انتخاب وزیر علوم آینده از بین اساتید برجسته و ممتاز دانشگاهی شدند.
ضرورت انتخاب وزیر علوم از میان اساتید ممتاز دانشگاهی
یکشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۱۹ - ۱۹:۴۷ |
کد خبر : ۲۵۰۰ |
علمی و فرهنگی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، بیش از چند صد نفر از اعضای هیات علمی کانون صنفی اعضای هیات علمی دانشگاه علم و صنعت با ارسال نامه ای به رییس جمهور،‌خواستار انتخاب وزیر علوم آینده از میان اساتید ممتاز و دانشگاهی برجسته شدند. 

متن نامه به شرح ذیل است:

"جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
 
با سلام، احتراماً اینک و در پی کسب رای اعتماد حداکثری کابینه پیشنهادی جنابعالی از سوی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از آن جهت که در آستانه انتخاب و معرفی وزیر علوم تحقیقات و فناوری برای کابینه دولت دوازدهم قراردارید، کانون صنفی اعضاء هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران به نمایندگی از اعضاء فرهیخته خود از جنابعالی تقاضا می‌نمایند که در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های اعلام شده دولت تدبیر و امید، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری را از میان استادان برجسته و ممتاز دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی تابعه وزارت مذکور که دارای مشخصات و ویژگی‌های ذیل باشد انتخاب و به مجلس شورای اسلامی معرفی فرمائید:

1- دارا بودن بینش و بصیرت لازم  نسبت به جایگاه و اهمیت و اقتدار علمی در توسعه کشور؛
2- داشتن شناخت کافی از راهکارهای تولید علم و فناوری و به کار بستن آنها در اعتلای ایران اسلامی و انگیزه لازم برای رشد و ارتقاء جایگاه علمی ایران در جهان؛
3- برخورداری از جدیت لازم در بازگرداندن مسئولیتها و اختیارات وزارت علوم تحقیقات و فناوری؛
4- داشتن باور لازم به دانشمندان و نخبگان و سپردن امور آنان به خودشان."
5- برخورداری از تدبیر کافی برای به اجرا درآوردن ساز و کارهای مدیریتی متناسب و درخور در دانشگاه ها.
6- دارا بودن توان مدیریتی لازم برای تنظیم، تدوین و به اجرا درآوردن برنامه‌های آموزشی و پژوهشی و تولید و توسعه فناوری در دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی و توانمندسازی نسل جوان و آینده ساز کشور.
7- داشتن شهامت لازم در اجرای منویات حضرتعالی در خارج کردن دانشگاه‌ها از فضای غیر علمی و ایجاد دانشگاه های امن برای دانشجویان و دانشگاهیان.
8- قدرت لازم برای همراهی با آراء اکثریت ملت شهید پرور در اداره جامعه در راستای نتایج انتخابات ریاست جمهوری سال جاری و مهمتر از همه اعتقاد کافی به استقلال عملی دانشگاه‌ها و اهتمام لازم در حفظ و ارتقاء آن.
 
بدیهی است انتخاب فردی شایسته" برای تصدی مقام وزارت علوم تحقیقات و فناوری ضمن تقویت" ثبات و حفظ جایگاه مدیریت وزارت عتف در حوزه علم و پژوهش و توسعه فناوری، نشاط" کاری و تلاش را مجدداً به ساحت دانشگاه‌ها و موسسات پژوهشی کشور تزریق خواهد نمود و انتظار فرهیختگان دانشگاهی را برای برنامه ریزی و مدیریت توسعه و شکوفایی این حوزه مهم درامور کشور و اعتلای اقتدار علمی را" تحقق عملی خواهد بخشید.
موفقیت روز افزون جنابعالی و دولت دوازدهم را در راستای خدمترسانی به مردم ایران اسلامی و اعتلای جایگاه جهانی کشور از خداوند متعال خواستاریم".

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید