امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۲۴
رییس کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال:

اداره کل ورزش تهران می‌خواهد انتخابات هیات فوتبال را مهندسی کند

رییس کمیته استان‌های فدراسیون فوتبال گفت: تمام مواردی که برای انتخابات رییسان هیات‌های فوتبال انجام می‌شود، بند به بند آن طبق اساسنامه استان‌ها اجرا می‌شود و هیچ خلاف قانونی در این بخش صورت نگرفته است.
اداره کل ورزش تهران می‌خواهد انتخابات هیات فوتبال را مهندسی کند
شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۹:۱۷ |
کد خبر : ۸۸۹۷ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، عبدالکاظم طالقانی، رییس کمیته استان‌ها درباره شرایط انتخابات هیات فوتبال استان تهران در پاسخ به اظهارات رضا گل‌محمدی، مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران که اعلام کرده مشاور حقوقی از هیات به ما گفت با توجه به تبدیل شدن هیات به شرکت، اجازه انتخابات تا دو سال آینده وجود ندارد و این اولین مقاومت این نهاد بود، گفت: باید بگویم که نماینده حقوقی مجری مسائل این چنینی نبوده و زمانی که  فدراسیون اعلام کرده انتخابات در موعد خود برگزار خواهد شد، این کار صورت گرفت و متاسفانه آقای گل محمدی به دنبال فرافکنی است.

او در ادامه درباره کمیته سه نفره هم که تعدادی  را رد صلاحیت کردند و افراد محدودی مورد تائید قرار گرفتند، گفت: کمیته سه نفره‌ای تشکیل شده و یکی از اعضای این کمیته نماینده مدیرکل وزارت ورزش و جوانان استان مربوطه است. مدارک و تمام شرایط نامزدها بررسی می‌شود. از نظر ثبت نام تمام قوانین و ضوابط  به اجرا در آمده  و افراد ثبت نام کردند. هر فردی هر گونه اطلاعاتی که نیاز دارد  را می‌توانست از دبیر هیات بگیرد و زمان اطلاع‌رسانی و مراجعه آن‌ها و کاندیداها مشخص است. اگر موردی بود که اطلاع نداشته باشند به فدراسیون فوتبال مراجعه می کردند و به آن‌ها اطلاعات دقیق نیز داده شد.

طالقانی در ادامه در باره پاسخ به این پرسش که بزرگ‌ترین اشکال این بود که به اعضای مجمع هیچ اطلاع‌رسانی از طرف هیات صورت نگرفته  و پیشنهاد انتخاب سرپرست را داده‌اند، گفت: آقای گل محمدی شما  چرا؟ چندین نامه نوشته اید و طبق آن نامه ، پاسخ خود را دریافت کردید. طبق اساسنامه هیات‌ها، رییس هیات تا برگزاری انتخابات می‌تواند به کار خود ادامه دهد. تا زمانی که انتخابات برگزار نشود، طبق  اساسنامه، رییس هیات میتواند فعالیت خود را بدون هیچ ابهامی ادامه دهد. درباره برگزار نشدن انتخابات باید بگویم این موضوع کاملا بر عهده رییس فدراسیون است نه به خاطر این که شما نامه نوشته و خواستار تعویق آن بوده‌اید. در رابطه با مساله سه عضو باید بگویم مطالبی که مطرح می شود، صحت ندارد.

وی در ادامه در پاسخ به این موضوع که  ۷۲ ساعت مانده به انتخابات سه عضو مجمع تغییر کردند، بیان کرد: اعضای مجمع تهران ۴۷ نفر هستند. اولا اشتباهی صورت نگرفته یکی از اعضا به دلیل حضور در استان دیگر نمی‌توانست در انتخابات شرکت کند که این موضوع را اعلام کرد. ثانیا تیم البرز در فهرست وارد نشده بود و فدراسیون فوتبال  پس از بررسی این موضوع دستور داد نام این تیم قرار گیرد. آقای گل‌محمدی، انصاف این است که برای دو نفر اطلاع رسانی راحت بوده و می‌دانستند که انتخاب شوند، معطل کنیم و انتخابات را به ۱۵ روز بعد موکول کنیم؟ ما بر اساس قوانین و ضوابطی که وجود دارد اقدام می‌کنیم که مصوبه مجمع و هیات رییسه است. در مجمع وزیر و معاون حضور دارند و هر گونه مصوبه‌ای که بوده آنها نیز حضور داشته و تایید کردند و ما طبق آن اقدام می کنیم.

او درادامه درباره تعامل هیات‌ها با اداره‌های کل وزارت ورزش و جوانان گفت: استان تهران و دیگر هیات‌ها تعامل مداوم با مدیرکل‌ها دارند که بتوانند برنامه‌های خود را پیش ببرند. این که می‌گویند تعاملی صورت نمی‌گیرد را قبول ندارم.

طالقانی در پاسخ به این سوال که این که یک هیات خود را جدا از سایر هیات‌ها بداند، درست نیست و نمی‌شود پول از طرف دولت باشد، ولی قوانین دولتی رعایت نشود گفت: پولی به عنوان ۲۷ صدم از ۹ درصد به طور مشخص به ما داده نشده است. وزارت ورزش برنامه‌ریزی کرده و بر اساس برنامه آن‌ها ما اقدام کردیم.

وی ادامه داد: تمام مواردی که انجام می‌شود  طبق بند به بند اساسنامه استان‌ها است و هیچ خلاف قانونی صورت نگرفته و به دنبال تفکرات خود نیستیم. ما همان چیزی را انجام می‌دهیم که اساسنامه مطرح کرده است. بارها گفته‌ایم و اساسنامه تاکید دارد که تا برگزاری انتخابات رییس هیات، می‌تواند در این پست باقی بماند. اگر خوب اساسنامه را خوانده باشید برگزاری انتخابات به عهده کمیته سه نفره‌ای است که یکی از آن نفرات، نماینده شما است و در نهایت هر تصمیمی در کمیته سه نفره گرفته می‌شود، مورد بررسی فدراسیون فوتبال قرار می‌گیرد و اگر نیاز به بازنگری باشد، این اتفاق رخ می‌دهد. شما هدف‌تان این است که فردی را از طرف خود بگذارید و انتخابات را مهندسی کنید.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید