امروز : سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۰۳

اذعان رقیب نتانیاهو به شکست در انتخابات

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از تضمین پیروزی حزبش در انتخابات پارلمانی، امروز (پنج‌شنبه) به دنبال تشکیل ائتلاف حاکم جناح راستگرا با وجود چالش قدرتمند یک ائتلاف میانه‌رو است.
اذعان رقیب نتانیاهو به شکست در انتخابات
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۰۰:۲۵ |
کد خبر : ۷۳۰۸ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری فرانسه، نتایج رای‌گیری روز سه‌شنبه در شرایطی منتشر می‌شود که اتهامات فساد علیه نخست‌وزیر ۶۹ ساله رژیم صهیونیستی وجود دارد. او با این پیروزی طولانی‌ترین مدت نخست‌وزیری در سرزمین‌های اشغالی را خواهد داشت.

حزب راستگرای لیکود متعلق به بنیامین نتانیاهو با تعداد کرسی مشابه رقیب اصلی‌ خودش که بنی گانتس، رئیس سابق ارتش صهیونیستی در ائتلاف آبی و سفید بود، در انتخابات برد. اما نتایج نشان می‌دهد لیکود با احزاب راستگرای دیگر که متحد نتانیاهو هستند، حدود ۶۵ کرسی را در کنست ۱۲۰ کرسی به دست می‌آورد.

بنی گانتس چهارشنبه شب به شکست اذعان کرد و نتایج رسمی نهایی احتمالا فردا (جمعه) منتشر می‌شود. این نتایج به رئیس رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که از چه کسی باید بخواهد دولت تشکیل دهد و او احتمالا گزینه دیگری جز انتخاب نتانیاهو ندارد. مذاکرات ائتلافی ممکن است روزها و حتی هفته‌ها به طول بینجامد.  

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید