امروز : یکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۲

استراتژیست جمهوری خواهان: استیضاح ترامپ بیش از آنچه فکر می‌کنیم، نزدیک است

یکی از استراتژیست‌های با سابقه جمهوری خواه آمریکا معتقد است ترامپ بیش از آنچه که اکثر مردم فکرش را می‌کنند، به استیضاح نزدیک‌ است.
استراتژیست جمهوری خواهان: استیضاح ترامپ بیش از آنچه فکر می‌کنیم، نزدیک است
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۹/۱۵ - ۱۲:۲۵ |
کد خبر : ۴۱۳۵ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، "الکس کاستلانوس"، مشاور هفت نامزد ریاست جمهوری از حزب جمهوری‌خواه معتقد است ری مور، کاندیدای کرسی آلاباما در سنای آمریکا می‌تواند باعث خلع دونالد ترامپ، از ریاست‌جمهوری آمریکا شود.  

مشاور هفت نامزد ریاست جمهوری از حزب جمهوری خواه از جمله جورج بوش پسر و میت رامنی از اینکه تنها با تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات آمریکا بتوان ترامپ را از سمتش برکنار کرد، ابراز تردید کرد و گفت: پرونده دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا زمانی برای رئیس جمهوری مشکل ساز می‌شود که  روی مور، کاندیدای کرسی آلاباما در سنا پیروز شود.

به گفته کاستلانوس اگر مور که به سوءاستفاده جنسی از افراد کم سال متهم است و حتی در میان هم حزبی‌هایش در واشنگتن نیز شخصیتی منفور به حساب می آید بتواند به سنا راه پیدا کند، می‌تواند موقعیت کاندیداهای جمهوری خواه در انتخابات میان دوره‌ای ۲۰۱۸ را به خطر اندازد.

وی می‌گوید: ری مور احتمالا طی روزهای آینده وارد سنا می شود. در سال آتی میلادی تبدیل به چهره‌ای از حزب جمهوری خواه می‌شود و این درحالیست که ما در معرض از دست دادن مجلس نمایندگان هستیم. ترامپ استیضاح می‌شود. ما از آنچه که امروز فکرش را می‌کنیم به استیضاح ترامپ نزدیک‌تر می شویم.

برای استیضاح ترامپ رای اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا و دو سوم رای در سنا نیاز است. دموکرات‌ها احتمالا ۲۴ کرسی بیشتر در مجلس نمایندگان و سه تا بیشتر در سنا بدست خواهند آورد و به این ترتیب در هر دو مجلس دارای اکثریت خواهند بود.


منبع : ايسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید