امروز : شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۰۰

احتمال منع حزب اپوزیسیون کامبوج از شرکت در انتخابات

دولت کامبوج اعلام کرد اگر حزب اپوزیسیون اصلی این کشور رهبر خود را که به “خیانت” متهم شده، تغییر ندهد احتمال دارد از شرکت در انتخابات منع شود.
احتمال منع حزب اپوزیسیون کامبوج از شرکت در انتخابات
چهارشنبه | ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ - ۲۲:۲۵ |
کد خبر : ۲۴۹۱ |
بین الملل

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، حزب اپوزیسیون نجات ملی کامبوج (CNRP) گفته است "کم سوخا"، رهبر فعلی خود را تغییر نخواهد داد و تحلیل‌ها نگرانی این حزب را از برنامه‌های هون سن، نخست وزیر این کشور برای آسیب زدن به آن پیش از انتخابات سال آینده تشدید می‌کند.

غرب دستگیری کم سوخا را محکوم کرده و آن را تشدید سرکوب منتقدان هون سن دانسته است که احتمال می‌رود در انتخابابت سال آینده در رقابت با نماینده CNRP، سخت‌ترین چالش انتخاباتی سه دهه حکومتش را در پیش داشته باشد.

فای سیفان، سخنگوی دولت کامبوج به رویترز گفت: این حزب باید رهبری جدید برای خود منصوب کند. اگر بر اساس قانون حرکت نکنند، حقی برای فعالیت سیاسی نخواهند داشت و نمی‌توانند به بقای خود ادامه دهند. تصمیم با خودشان است، نه ما.

کم مونوویتیا، دختر کم سوخا که یکی از مقامات حزب نیز هست، گفت این حزب رهبری جدید معرفی نخواهد کرد.

دختر سوخا گفت: حزب حاکم اکنون می‌تواند طرح "تفرقه و حکومت" خود را اجرایی کند.

مقامات حزب اپوزیسیون، هون سن را برای تخریب و تضعیف CNRP پیش از انتخابابت متهم کردند، پس از اینکه حزب مخالف نتایج خوبی را در انتخابات محلی به دست آورد.

هون سن که یکی از طولانی‌ترین سوابق حکومت در آسیا را دارد امروز (چهارشنبه) گفت احتمال افزایش بازداشت‌ها پس از "اقدام به توطئه" وجود دارد و این لزوم در قدرت ماندن او را افزایش می‌دهد.

وی در جمع کارگران تاکید کرد: تصمیم دارم بیش از 10 سال دیگر به کار خود ادامه دهم.

کم سوخا پس از استعفای راینسی وتران، رهبر سابق حزب اپوزیسیون نجات ملی کامبوج که در پی تصویب قانون جدیدی که احزاب را از داشتن رهبری که گناهکار شناخته شود منع می‌کند، به رهبری این حزب منصوب شد.

بر اساس قوانین کامبوج احزاب در صورت مرگ، استعفا و یا محکومیت رهبرشان 90 روز فرصت دارند تا رهبر جدیدی را معرفی کنند.

(تصویر: کم سوخا، رهبر اپوزیسیون)

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید