امروز : سه شنبه ۰۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۹

حمایت همسر مک‌کین جمهوریخواه از نامزدی جوبایدن دموکرات‌

همسر جان مک کین، سناتور جمهوریخواه متوفی آمریکا، از حمایتش از جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این کشور خبر داده است؛ اقدامی که حاکی از مخالفت بیوه نامزد ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ حزب جمهوریخواه با دونالد ترامپی است که در زمان حیات جان مک کین با او اختلاف پیدا کرد.
حمایت همسر مک‌کین جمهوریخواه از نامزدی جوبایدن دموکرات‌
چهارشنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۴ |
کد خبر : ۱۱۱۴۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روابطی تیره با اعضای خانواده جان مک کین از زمان حملات تندش در جریان کمپین انتخاباتی ۲۰۱۶  به این سناتور جمهوریخواه متوفی داشته است. با این حال خانواده مک کین تا کنون از حمایت از رقبای ترامپ خودداری کرده بودند.

سیندی مک کین، همسر جان مک کین در اظهاراتی به منظور اعلام حمایتش از جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر آتی به دوستی چند دهه‌ای بین خانواده‌اش و خانواده بایدن و نزدیکی آنها به یکدیگر به عنوان والدین فرزندانی که در ارتش خدمت می‌کنند، اشاره کرد.

او در یک مصاحبه تلفنی گفت: او (بایدن) ازسربازان حمایت می‌کند و می‌داند این برای کسی که در ارتش خدمت کرده چه معنی دارد.

سیندی گفت: او فقط دوستدار کسی است که خدمت کرده بلکه همچنین درک می‌کند فرستادن فرزند به جنگ چه معنی دارد. ما سالهای زیادی دوستانی بزرگ بوده‌ایم اما یک نقطه اشتراک ما این است که خانواده‌های نظامیانی هستیم که به جنگ رفته‌اند.

حمایت مک کین می‌تواند به بایدن در جلب حمایت آن دسته از جمهوریخواهان ناراضی از دونالد ترامپ کمک کرده و باعث تقویت جایگاه او در ایالت آریزونا که جان مک‌کین به نمایندگی از آنجا سناتور بود، شود. جان مک کین سال ۲۰۱۸ در اثر تومور مغزی درگذشت و یک چهره محبوب در بین برخی گروه‌ها به ویژه رای دهندگان مستقل که بایدن تلاش در جلب آرایشان دارد، به حساب می‌آید.

سیندی مک کین خاطر نشان کرد: من تصمیم گرفتم که موضع بگیرم و امیدوارم کسان دیگر نیز همین کار را مد نظر بگیرند. به ویژه زنان دیگر. شما شاید مجبور شوید کمی از منطقه امن خودتان بیرون بیایید اما بایدن با فاصله زیادی بهترین نامزد حاضر در رقابت است.

مک کین عنوان کرد، از زمانی که ۱۸ سال داشته به یک نامزد دموکرات رای نداده و از مسیر والدینش پیروی کرده است. او گفت که نامش به عنوان یک جمهوریخواه ثبت شده و قصدی برای تغییرش ندارد.

بایدن نیز به جمعی از حامیان مالی گفت، حمایت مک کین از او "به خاطر صحبتهای ترامپ درباره پسر من و جان و دیگر قهرمانان و کسانی که به  کشورشان خدمت کرده‌اند، بوده. شما می‌دانید که ترامپ به آنها بازنده و احمق گفت."

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید