ترامپ: دومین روند استیضاح، پیروزی‌ مرا در انتخابات تضمین می‌کند

رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد، اگر با روند استیضاح جدیدی با هدف جلوگیری از تایید صلاحیت نامزد تعیین شده از سوی وی برای پست قاضی دیوان عالی مواجه شود، بدون شک در انتخابات ریاست جمهوری سه نوامبر پیروز خواهد شد.
ترامپ: دومین روند استیضاح، پیروزی‌ مرا در انتخابات تضمین می‌کند
سه شنبه | ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۸ |
کد خبر : ۱۱۱۳۲ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی بازانتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه گفته بود که آغاز یک روند استیضاح جدید علیه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با هدف جلوگیری از رای مثبت سنا به نامزد وی برای پست قاضی دیوان عالی پس از مرگ روث بیدر گینزبرگ، قاضی متوفی دیوان عالی ایالات متحده را رد نمی‌کند.

ترامپ در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس نیوز گفت: شنیده‌ام که اگر من نامزدی را برای پست قاضی دیوان عالی معرفی کنم، آنها مرا استیضاح خواهند کرد. یعنی آنها می‌خواهند مرا به خاطر انجام کاری که قانونا باید انجام دهم، استیضاح کنند. اگر آنها چنین کاری انجام دهند، ما به طور قطع پیروز انتخابات خواهیم بود.

وی افزود: اگر دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا برنامه استیضاح را پیش ببرند، میزان طرفداران من افزایش خواهد یافت. فکر می‌کنم که به طور قاطعانه در کل انتخابات نوامبر پیروز خواهیم شد و در هر صورت مجلس نمایندگان را پس خواهیم گرفت.

پلوسی در پاسخ به این سوال که آیا استیضاح را راهی برای جلوگیری سنا از تایید صلاحیت این نامزد می‌داند یا خیر، گفت: ما نیز گزینه‌های خود را داریم که نمی خواهم در حال حاضر درباره آنها صحبتی کنم اما حقیقت این است که ما چالش بزرگی در کشورمان داریم.

وی ترامپ را به تهدید کردن اینکه نتیجه انتخابات نوامبر را نمی‌پذیرد متهم کرد و گفت: در حال حاضر هدف اصلی حفاظت از درستی انتخابات همزمان با حفاظت از جان مردم آمریکا در برابر ویروس کروناست.

دموکرات‌ها پیش‌تر تاکید کرده‌اند که قاضی بعدی دیوان عالی ایالت متحده آمریکا باید پس از انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر تعیین شود.

انتظار می‌رود ترامپ طی چند روز آتی نامزد خود برای جانشینی روث بیدر گینزبرگ را اعلام کند.

روث بیدر گینزبرگ روز جمعه در سن 87 سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید