امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۸

دولت ائتلافی رژیم صهیونیستی از پارلمان رأی اعتماد گرفت

دولت ائتلافی رژیم صهیونیستی امروز(یکشنبه)‌ از پارلمان این رژیم رأی اعتماد گرفت.
دولت ائتلافی رژیم صهیونیستی از پارلمان رأی اعتماد گرفت
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۲۱:۵۲ |
کد خبر : ۱۰۳۲۸ |
بین الملل
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) کابینه خود را به کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) معرفی کرد تا به رکود سیاسی که بیش از یک سال است بر اسرائیل حاکم است، پایان دهد.

کنست به دولت ائتلافی این رژیم رأی اعتماد داد.

به موجب توافق ائتلافی بنیامین نتانیاهو با شریکش بنی گانتس، رئیس ائتلاف آبی-سفید قرار است نتانیاهو ۱۸ ماه نخست‌وزیری را برعهده بگیرد و بعد از آن گانتس این پست را برعهده خواهد گرفت.

قرار است وزرای جدید دولت اسرائیل امروز بعد از گرفتن رأی اعتماد در کنست سوگند یاد کنند.

در همین راستا بنیامین نتانیاهو در جلسه پارلمان گفت: مردم اسرائیل خواهان دولت وحدت هستند و ما امروز این دولت را معرفی می‌کنیم.

نتانیاهو گفت: دولت جدید باید شهرک‌های کرانه باختری را به اراضی اسرائیل ملحق کند.

نتانیاهو گفت: اکنون زمان آن فرا رسیده که قانون اسرائیل در سرتاسر مناطقمان حاکم شود. این یک تحول تاریخی است. این اقدام صلح را تقویت خواهد کرد. هزاران شهرک‌نشین در کرانه باختری در مناطق خود به عنوان بخشی از توافق صلح باقی خواهند ماند. همسایگان فلسطینی و اعضای عرب کنست باید این مسئله را به رسمیت بشناسند.

نتانیاهو حمایت آمریکا از طرح‌های اسرائیل برای الحاق کرانه باختری را ستود و در عین حال تأکید کرد که اسرائیل باید در دفاع از این طرح‌ها بر خودش تکیه کند.

نتانیاهو تأکید کرد که دولت جدید با تلاش‌های دیوان کیفری بین المللی  برای انجام تحقیقات درخصوص جنایت‌های جنگی اسرائیل مقابله خواهد کرد.

اظهارات نتانیاهو درباره اینکه الحاق کرانه باختری موجب تحقق صلح می‌شود، موجب خشم برخی نمایندگان کنست شد. یوسف جبارین، نماینده لیست مشترک عربی سخنان نتانیاهو را قطع کرد و سه بار با فریاد گفت: صلح هرگز با اشغالگری و نژادپرستی محقق نخواهد شد. زمانی که وی این اظهارات را ایراد کرد از سالن جلسه اخراج شد.

بنی گانتس نیز در این جلسه گفت: نتانیاهو و دیگران تنها دو گزینه را برای او باقی گذاشتند یا اختلافات را رها کند یا بگذارد اسرائیل به سمت جنگ داخلی برود.

وی گفت: ظرف چند ساعت دیگر می‌توانیم بگوییم ما یک دولت داریم.

وزرای عضو دولت جدید اسرائیل از حزب لیکود به این صورت هستند: بنیامین نتانیاهو:نخست‌وزیر، یسرائیل کاتس، وزیر دارایی، آرییه درعی، وزیر امور داخلی و ارتقای نقب و الجلیل، امیر اوحانا، وزیر امنیت داخلی، یوآو گالانت، وزیر آموزش، جیلا گاملیل، وزیر حفاظت محیط زیست، دودی امسالم، وزیر ارتباط میان دولت و کنست، میری رگیو، وزیر ارتباطات و زیرساخت، یولی ادلشتاین، وزیر بهداشت. اوفیر اکونیس، وزیر همکاری منطقه‌ای، ایلی کوهن، وزیر اطلاعات، رافی بیرتس، وزیر قدس و میراث، یوآو اشتاینتز، وزیر انرژی، یعقوب ابیتان، وزیر ادیان، یعقوب لیتسمان، وزیر مسکن، اورلی لیفی ابوکسیس، وزیر توسعه اجتماعی، زئیو الکین، وزیر آموزش عالی و منابع آبی، تزیپی حوتوفلی، وزیر شهرک‌سازی.

وزرای حزب آبی سفید نیز به این صورت هستند: بنی گانتس، وزیر جنگ، گبی اشکنازی، وزیر خارجه، آوی نیسینکورن، وزیر دادگستری، ایتسیک شمولی، وزیر کار و رفاه و خدمات اجتماعی، عمیر بیرتس، وزیر اقتصاد، یوعاز هیندل، وزیر اطلاع‌رسانی، آساف زامیر، وزیر گردشگری، آلون شوستر، وزیر کشاورزی، یزهار شای، وزیر علوم و تکنولوژی، عومر یانکیلیفیچ، وزیر امور یهودی‌های خارج از اراضی اشغالی، اوریت فارکاش-هاکوهین، وزیر امور استراتژیک، بنینا تامانو-شطا، وزیر مهاجرت، میخائیل بیتون، وزیر امور مدنی، حیلی تروبر، وزیر ورزش، میراف کوهن، وزیر برابری اجتماعی. وزیر امور اقلیت‌ها هم هنوز تعیین نشده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید