امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۵۷
معاون استاندار چهارمحال‌وبختیاری:

اخلاق انتخابات را با تعصبات قومی و قبیله‌ای زیر پا نگذاریم

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه نباید تعصبات قومی و قبیله‌ای موجب شود تا اخلاق را در انتخابات زیر پا بگذاریم، گفت: ایرادها و مشکلات انتخابات در استان ناشی از تعصبات قومی است.
اخلاق انتخابات را با تعصبات قومی و قبیله‌ای زیر پا نگذاریم
سه شنبه | ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۲۳:۰۱ |
کد خبر : ۱۱۸۴۸ |
علمی و فرهنگی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، جعفر مردانی ۲۳ دی‌ماه در شورای فرهنگ عمومی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه حجاب و عفاف یکی از دغدغه‌های مسئولان فرهنگی در استان است، اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی، ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف در موضوع عفاف و حجاب وظایف درون‌سازی و برون‌سازی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: متاسفانه ادارات و ارگان‌هایی که قدرت و بنیه مالی قوی دارند در حوزه عملکرد عفاف و حجاب پاسخگو نبودند و همراهی و همکاری لازم را با مجموعه استانداری نداشتند.

وی با اشاره به عملکرد ضعیف برخی ادارات و ارگان‌ها در بحث عفاف و حجاب، گفت: با این عملکرد در این حوزه به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم، برای نتیجه‌بخش بودن اقدامات نیازمند تعامل بین‌بخشی هستیم.

مردانی خاطرنشان کرد: بررسی عملکرد ادارات و ارگان‌ها در حوزه عفاف و حجاب بر اساس چک لیست‌های تعیین شده و برنامه‌های تعریف شده صورت گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه با بیان اینکه امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت چهار رکن اساسی در مسئله انتخابات است، بیان کرد: این موضوعات باید سرلوحه کار مجریان و دست‌اندارکاران انتخابات قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه انتخابات ادوار گذشته در چهارمحال و بختیاری در سلامت و امنیت برگزار شد، خاطرنشان کرد: اما در برخی از حوزه‌های انتخابیه یکسری ایرادات جزئی در روند انتخابات خدشه وارد کرد که ناشی از تعصبات قومی و قبیله‌ای در این شهرستان‌ها است.

مردانی با تاکید بر اینکه نباید تعصبات قومی و قبیله‌ای موجب شود اخلاق را در انتخابات زیر پا بگذاریم، یادآور شد: باید نسبت به مقوله فرهنگ‌سازی در این مناطق توجه ویژه‌ای صورت بگیرد تا شاهد مسائل و مشکلات ادوار گذشته در انتخابات نباشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه آسیب‌شناسی انتخابات ادوار گذشته در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: این مسائل باید چراغ راه آینده بوده و نمایندگان باید تابع فرامین مقام معظم رهبری باشند، انتصابات در رده‌های مدیریتی نباید به اسم یک نماینده و یا یک جریان تمام شود، زیرا تغییر و تحولات مدیریتی یک امر عادی است و باید همه در توسعه استان گام برداریم.

در انتخابات مجلس یازدهم ۱۵۵ پرونده تخلف در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد

در ادامه جلسه حبیب نیکخو، رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات در چهارمحال و بختیاری با ارائه گزارشی از روند برگزاری انتخابات در ادوار گذشته در استان، اظهار کرد: خوشبختانه در اکثر شهرستان‌های استان انتخابات براساس استانداردها به خوبی برگزار شد.

وی ادامه داد: در انتخابات مجلس یازدهم درصد مشارکت مردم چهارمحال و بختیاری حدود ۵۲ درصد بود، کمترین میزان مشارکت در حوزه انتخابیه شهرکرد، بن و سامان با ۴۲ درصد و بیش‌ترین مشارکت مربوط به شهرستان لردگان با ۸۳ درصد بود.

نیکخو با بیان اینکه در انتخابات مجلس یازدهم ۱۵۵ پرونده تخلف در چهارمحال و بختیاری تشکیل شد، عنوان کرد: بیش‌ترین تخلفات در حوزه انتخابیه لردگان و اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار به ثبت رسید.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات در چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: دخالت نمایندگان در انتصابات یکی از آسیب‌های انتخابات در استان است، نباید اجازه بدهیم این مسائل صحنه انتخابات را دچار تنش کند، گاهی برخی آشفتگی‌ها فراتر از تخلف و تقلب است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید