امروز : یکشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۰

توضیح خانه موسیقی درباره انتخابات الکترونیکی

خانه موسیقی برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک را مستلزم داشتن دقت در رأی گیری، صیانت از آرای اعضای خانه موسیقی و مستندسازی انتخابات دانست و تاکید کرد که این زیرساخت ها تاکنون فراهم نشده است.
توضیح خانه موسیقی درباره انتخابات الکترونیکی
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۹:۵۸ |
کد خبر : ۱۱۰۴۳ |
علمی و فرهنگی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، پس از انتشار مطلبی به نقل از ماهنامه داخلی خانه موسیقی مبنی بر «موانــع و چالش‌هایی که خانه موسیقی را به ســمت برگزاری انتخابات الکترونیک ســوق می‌دهد و اینکه به نظر می‌رســد از هم اینک خانه باید با تمهیداتی برای تغییر اساسـنامه و زمینه سازی برای برگزاری انتخابات غیـرحضوری اقداماتی انجام دهد» در ایسنا، یادداشتی در این زمینه به نقل از فاضل جمشیدی ـ عضو پیوسته کانون خوانندگان ایران و معاون اجرایی اسبق خانه موسیقی ایران ـ منتشر شد که در آن نکاتی را درباره شیوه بهتر برگزار شدن انتخابات خانه موسیقی و ضرورت برگزاری الکترونیک این انتخابات برای حضور حداکثری اعضاء بیان کرده بود.

در پی انتشار این مطلب روابط عمومی خانه موسیقی با انتشار توضیحی و ارسال آن به ایسنا، درباره برگزاری الکترونیک انتخابات خانه موسیقی نوشته است:

«پیرامون درج خبری درباره برگزاری انتخابات خانه موسیقی به صورت الکترونیک با عنوان «خانه موسیقی رکورد می‌زند اگر...» به شماره ۹۹۰۶۲۲۱۵۹۹۰ و تاریخ ۲۲ شهریور ماه ۱۳۹۹ در سایت رسمی ایسنا لازم به توضیح است، برگزاری انتخابات مجامع عمومی ده گانه خانه موسیقی باید مطابق اساسنامه این نهاد باشد و از آنجا که در اساسنامه خانه موسیقی که در سایت رسمی این نهاد صنفی قابل مشاهده است هیچگونه تمهیداتی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک، غیر حضوری و ... پیش بینی نشده است، لذا برگزاری انتخابات به این شکل مستلزم تغییرات اساسنامه با تصویب مجمع عمومی خانه موسیقی است.

از آنجا که طبق مصوبات ستاد مبارزه با کرونا هیچ مجوزی به تجمعات فرهنگی داده نشده، امکان برگزاری مجمع عمومی خانه موسیقی در حال حاضر وجود ندارد.

لازم به ذکر است، در صورت اخذ مجوز از ستاد مبارزه با کرونا برای برگزاری مجامع عمومی، برگزاری انتخابات دوره جدید در دستور کار است و پس از تشکیل مجمع عمومی جدید تغییرات اساسنامه ای جهت برگزاری انتخابات الکترونیک بررسی می شود.

همچنین برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک مستلزم داشتن زیرساخت های دقیق جهت دقت در رای گیری، صیانت از آرای اعضای خانه موسیقی و مستند سازی انتخابات است، که این زیرساخت ها تاکنون فراهم نشده و بدیهی است در صورت اصلاح اساسنامه مبنی بر اجازه برگزاری به صورت غیر حضوری می باید در زمینه ایجاد زیرساخت های مورد نظر اقدامات لازم انجام گیرد.»

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید