امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵

برگزاری انتخابات ریاستی آبخازیا در سایه کرونا

جمهوری خودخوانده آبخازیا امروز (یکشنبه) شاهد برگزاری انتخابات "ریاست جمهوری" برای تعیین جانشین مقامی است که با فشار اپوزیسیون کنار رفت.
برگزاری انتخابات ریاستی آبخازیا در سایه کرونا
یکشنبه | ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۸:۴۹ |
کد خبر : ۹۹۸۸ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رائول خاجیمبا ماه ژانویه از سمت ریاست این جمهوری‌ خودخوانده استعفا داد. پیش از آن، معترضان دفتر او را در اعتراض به نقض‌های ادعایی در انتخابات ماه سپتامبر که طی آن خاجیمبا برای بار دوم یک دوره پنج ساله دیگر پیروز شد، اشغال کردند.

خاجیمبا در ابتدا این تحرکات را به عنوان تلاش برای کودتا محکوم کرد اما سپس "برای صلح و ثبات" کشورش استعفا داد. اقدام او پس از آن انجام شد که مشاور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه برای کمک به حل و فصل این جریان وارد آبخازیا شد.

پارلمان جمهوری خودخوانده آبخازیا، نخست‌وزیر را به عنوان رئیس‌ موقت معرفی کرده است. نام سه نامزد در انتخابات امروز وجود دارد و انتظار می‌رود اصلان بژانیا، رهبر اپوزیسیون آبخازیا پیروز شود.

انتخابات امروز آبخازیا در شرایطی برگزار می‌شود که بسیاری از کشورها مراسم‌‌ها و تجمعات مردمی را لغو کرده و تدابیر ویژه‌ای برای محدود کردن شیوع کروناویروس اتخاذ کرده‌اند. دولت گرجستان که آبخازیا را قانوناً بخشی از خودش می‌داند، برای مقابله با کرونا تا ۲۱ آوریل وضعیت فوق‌العاده اعلام کرده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید