امروز : سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۲

مجید قاضی پور، روزنامه نگار و منتقد باز داشت شد

مجید قاضی پور، مدیرمسئول و صاحب امتیاز نشریه " جامعه آزاد" و همچنین روزنامه نگار، سردبیر و مدیر سایت باز انتخابات توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی باز داشت شد.
مجید قاضی پور، روزنامه نگار و منتقد باز داشت شد
دوشنبه | ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۰۴:۴۶ |
کد خبر : ۹۸۰۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مجید قاضی پور، مدیرمسئول و صاحب امتیاز نشریه " جامعه آزاد" و همچنین روزنامه نگار، سردبیر و مدیر سایت باز انتخابات توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. ماموران در زمان بازداشت ضمن تفتیش منزل برخی وسایل شخصی از جمله کامپیوتر، لب تاب، تلفن همراه، ضبط صوت خبرنگاری، هارد و فلش وی را ضبط کردند.

مجید قاضی پور از خبرنگاران منتقد و فعال در شبکه‌های مجازی است که فعالیت هنری خود را از سال 74 با تصویربرداری و بازیگری تئاتر آغاز کرد و از سال 78 رسما وارد عرصه خبر شد.

وی از باشگاه خبرنگاران جوان، خبرنگار ایسنا، خبرنگار ایرنا، خبرنگار شبکه خبر، خبرنگار واحد مرکزی خبر تا سال 88، همکاری با خبرگزاری آناتولی ترکیه، دانش آموخته خبرنگاری از دانشکده خبر، لیسانس مدیریت روابط عمومی و فوق لیسانس علوم ارتباطات اجتماعی از دانشگاه آزاد تهران شرق بوده و بیش از 20 سال در عرصه رسانه به عنوان تصویربردار، خبرنگار، تهیه کننده، دبیر تحریریه، سردبیر، مدیر سایت و کارشناس رسانه فعالیت داشته و چندی پیش با کسب مجوز انتشار ماهنامه " جامعه آزاد" با سمت مدیر مسئول و صاحب امتیاز در جامعه رسانه‌ای کشور فعالیت بی شماری داشته و در ستاد انتخاباتی، میرحسین موسوی، روحانی و .... به فعالیت مشغول بوده است.

بنابراین گزارش مدیر پایگاه خبری بازانتخابات، فعالیت‌های مدنی، خیریه‌ای، حقوق بشری و درعرصه ترویج صلح حضور چشمگیری داشته و در حمایت از زندانیان سیاسی، خانواده شهدای اعتراضات مدنی در کشور فعال بوده است.

وی  در گذشته هم توسط دادسرای رسانه و نهادهای امنیتی بارها احضار و در چند مورد با شکایت برخی از نهادهای امنیتی بازداشت شده، با این حال ماموران هیچ توضیحی در مورد دلایل بازداشت وی ارائه ندادند.

اما اینبار احتمال می رود با انتقادی که وی طی ماه‌ها  و روزهای گذشته از سرلیست یکی از ائتلاف‌های انتخاباتی داشته و یا  افشاگری که در تویتتر و اینستاگرام نسبت به خبرنگاران صدا و سیما داشته است و تهدیدهایی که  طی یک ماه گذشته از طرف این افراد شده باز داشت شده است.

 

خبرگزاری پارس

 

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید