امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۱۴

مجتهدزاده: هر دو نامزد انتخابات آمریکا علیه منافع ملی ایران عمل خواهند کرد

یک کارشناس مسائل ژئوپلیتیک گفت: هیچ یک از کاندیدهای آمریکا منفعت ایران را در نظر نخواهند گرفت. کسانی که می گویند وجود یکی از آنها برای ایران خوب است درکی از منفعت ملی ندارند.
مجتهدزاده: هر دو نامزد انتخابات آمریکا علیه منافع ملی ایران عمل خواهند کرد
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۸/۱۷ - ۱۹:۳۵ |
کد خبر : ۹۶ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات - یک کارشناس مسائل ژئوپلیتیک گفت: هیچ یک از کاندیدهای آمریکا منفعت ایران را در نظر نخواهند گرفت. کسانی که می گویند وجود یکی از آنها برای ایران خوب است درکی از منفعت ملی ندارند.

پیروز مجتهدزاده با حضور در غرفه ایسنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات اظهار کرد: من در ریاست جمهوری هیچ کدام از نامزدهای آمریکایی منفعتی برای ایران نمی‌بینم.
وی ادامه داد: ترامپ توافق‌نامه برجام را بزرگترین خیانت دولت آمریکا به آمریکایی‌ها می داند و اگر بر سر کار بیاید هرجور شده این توافق را لغو می‌کند. عده‌ای فکر می کنند این اختیار را نخواهد داشت اما آنها  کاملا به اختیارات رئیس‌جمهور در آمریکا واقف نیستند.
این کارشناس مسایل بین‌الملل ادامه داد: کلینتون هم دستور بگیر شماره یک بزرگ ترین دشمن ما یعنی اسرائیل است. او تمام تلاشش را کرد تا در توافق برجام اسرائیل را راضی نگه دارد.

وی معتقد است که آمریکا همه کاره مذاکرات هسته‌ای با ایران بوده و اروپایی‌ها تنها به حرف آمریکا گوش داده‌اند.
مجتهد زاده در همین رابطه خاطرنشان کرد: اسرائیل می خواست تا هر طور که می‌شود برنامه هسته‌ای ایران منتفی شود، خوب با تلاش خانوم کلینتون و همراهانش این امر محقق شده است. از وقتی که ما برنامه ی هسته‌ای خود را تعلیق کردیم دیگر نتانیاهو علیه ایران حرفی به میان نیاورده است.
مجتهدزاده ادامه داد: کسانی که فکر می کنند اگر کلینتون یا ترامپ بر سر کار آیند به نفع یا ضرر ایران است ، چیزی درباره منفعت ملی ایران نمی دانند.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

برچسب ها :

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید