امروز : پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۴
اختصاصی /

درخواست فرد ویلچر سوار برای ورود به مترو

مجید قاضی‌پور- هر مقدار برنامه‌های شهرداری، هر مقدار نظام مهندسی برای مهیا کردن شهر برای معلولین تلاش کنند ولی تا وقتی سلیقه‌های شخصی درگیر کار شود شهر برای تردد معلوین سخت خواهد شد، یکی از این اعمال سلیقه شخصی در متروی تهرانپارس نمود پیدا کرده جایی که رئیس ایستگاه برای اینکه کسی مخفیانه از گیت ورودی رد نشود اقدام به تنگ کردن گیت کرده جوری که معلوین با ویلچر امکان تردد ندارند.
درخواست فرد ویلچر سوار برای ورود به مترو
سه شنبه | ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۱:۴۹ |
کد خبر : ۹۴۱۱ |
اجتماعی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی باز انتخابات، صبح امروز در ایستگاه تهرانپارس مسافران مترو شاهد صحنه‌ای بودند که فرد معلولی که با ویلچر خود را به زحمت به مترو رسانده  و پشت گیت کارت زنی مترو گیر کرده بود و نمی توانست از حق مسلم خود برای سوار شدن به مترو استفاده کند دچار شوک شده بودند.

این فرد در مصاحبه با خبرنگار ما گفت: همیشه صبح‌ها از ایستگاه مترو تهرانپارس برای رسیدن به محل کار خود استفاده می‌کردم و در روزهای اول استفاده از این خط امکان گذشتن از گیت به دلیل اینکه از ویلچر استفاده می‌کنم وجود نداشت و با صحبت‌هایی که با مدیر وقت  ایستگاه مترو تهرانپارس داشتم با افزایش فاصله این امکان برایم فراهم شد و چند ماهی به راحتی از مترو استفاده می کردم.

وی ادامه داد: ولی وقتی امروز از طریق آسانسور خود را به گیت بلیط زنی رساندم در کامل تعجب دیدم که با گذاشتن صفحات پلاستیکی سفید رنگ بر روی شیشه‌های درب گیت فاصله را کم کرده اند و من با ویلچر قادر به عبور از آن نیستم و الان دقایق زیادی است که منتظرم تا مشکل من حل شود.

این فرد افزود: متاسفانه ایستگاه‌های زیادی در شهر تهران وجود دارد که مناسب سازی برای همه افراد جامعه نشده است و ما معلولین را در نظر نمی‌گیرند و بعضا به خاطر اینکه فردی بدون زدن بلیط از گیت‌ها گذر نکند این اعمال سلیقه بدون استاندارد‌ها در ایستگاه‌های مترو توسط افراد لحاظ می‌شود و مانع استفاده برابر ما از خطوط مترو می‌شود.

وی در پایان از مسئولین مترو خواست که تمام ایستگاه‌ها و گیت‌های مترو برای استفاده تمام افراد جامعه مخصوص معلولین مناسب سازی شده تا این افراد در سطح شهر از این بیشتر به زحمت نیفتاده و از حق قانونی خود به راحتی استفاده کنند.

گفتگو با مجید قاضی‌پور

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید