امروز : شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ساعت ۰۳:۴۰
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان:

ثبت نام ۳۰۰۰ نفر در سامانه سجام/ مردم تخلفات انتخاباتی را از طریق سامانه سجام ثبت کنند

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان گفت: در حال حاضر قریب به ۳۰۰۰ نفر از اقشار مختلف مردمی در هسته های عادی و تخصصی سامانه سجام ثبت نام کردند.
 ثبت نام ۳۰۰۰ نفر در سامانه سجام/ مردم تخلفات انتخاباتی را از طریق سامانه سجام ثبت کنند
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۱۸:۰۳ |
کد خبر : ۹۲۶۶ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، آقایی ، اظهار کرد: با توجه به نرخ فزاینده جرایم و آسیب های اجتماعی و افزایش ورودی پرونده ها به محاکم قضایی استفاده از ظرفیت های مردمی در قالب های سازمان یافته و هدفمند جهت پیشگیری از وقوع جرم در شرایط کنونی اجتناب ناپذیر است.

وی تصریح کرد: این معاونت به منظور استفاده از ظرفیت عظیم مشارکت مردمی جهت پیشگیری از وقوع جرایم و نیز رسیدگی سریع تر به تخلفات و جرایم سامانه ای را تحت عنوان سجام «سامانه جامع اطلاعات مردمی» طراحی و راه اندازی کرده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان افزود: این سامانه بزرگترین تشکل مردمی و شبکه اجتماعی قوه قضائیه با قابلیت نقش آفرینی برای آحاد و اقشار جامعه در راستای پیشگیری از وقوع جرم است که وظیفه دریافت گزارشات مردمی در خصوص تخلفات و جرایم را دارد.

آقایی با بیان اینکه فعالیت در این سامانه از طریق بستر اینترنت به آدرس اینترنتیsajam.scpd.ir  در دسترس آحاد جامعه است گفت: همه متقاضیان می توانند شخصا اقدام به ثبت نام و دریافت کد کاربردی کنند که پس از ثبت نام و احراز هویت و تایید صلاحیت، اعضا در هسته های مختلف سازماندهی شده و می توانند اقدام به ثبت گزارش کنند.

وی یادآور شد: فعالیت در این سامانه بر مبنای خود اظهاری و داوطلبانه بودن مشارکت مردم در ارسال گزارش است و اصلی ترین کاری که در این سامانه متصور است ارسال و انعکاس آسیب ها و مشکلات اجتماعی محلات، مناطق و شهرستان ها در خصوص پیشگیری از وقوع جرم توسط آحاد مردم است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان خاطرنشان کرد: گزارشاتی که از افراد دریافت می شود به صورت محرمانه و ناشناس در سامانه ثبت شده و پس از تایید مسئولین هسته ای و استانی و صحت سنجی جهت رسیدگی به دادسراهای حوزه قضایی منعکس خواهد شد.

آقایی با بیان اینکه گزارشات ارسالی منحصر به افراد و موضوعات شخصی نیست بلکه هسته های تخصصی پیشگیری از وقوع جرم با موضوعات متنوع اجتماعی در این سامانه پیش بینی شده است، افزود: هسته تخصصی پیشگیری از جرایم علیه محیط زیست و منابع طبیعی، حوادث و جرایم مرتبط با کار و کارگری، تهیه، تولید و توزیع مواد مخدر، تهیه و توزیع مشروبات الکی، جرائم اقتصادی، جرایم و تخلفات انتخاباتی سال ۹۸، پیشگیری از فساد اداری و مالی، صیانت از منابع آب، پیشگیری از جرایم و تخلفات در فضای مجازی و احیای حقوق عامه از هسته های تخصصی پیشگیری از وقوع جرم است.

آقایی یادآور شد: سامانه سجام در گیلان تحت نظر معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان راه  اندازی و فعال شده است و در حال حاضر قریب به سه هزار نفر از اقشار مختلف مردمی در هسته های عادی و تخصصی این سامانه فعالیت دارند.

وی در پایان از تمامی اقشار مختلف مردمی که دغدغه اصلاح جامعه و رفع معضلات و آسیب های اجتماعی را دارند خواست تا با ثبت نام در این سامانه و فعالیت در آن در اصلاح امور جامعه تاثیرگذار باشند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید