امروز : پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۸
استاندار تهران تاکید کرد:

لزوم نقش آفرینی دهیاران در افزایش مشارکت در انتخابات

استاندار تهران بر لزوم نقش آفرینی دهیاران برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات تاکید کرد.
لزوم نقش آفرینی دهیاران در افزایش مشارکت در انتخابات
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۲:۵۳ |
کد خبر : ۹۲۲۵ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه هم اندیشی دهیاران استان تهران که با موضوع افزایش سرمایه اجتماعی در محل استانداری تهران برگزار شد، گفت: من به عنوان عضو ستاد انتخابات کشور باید در جلسه ستاد حضور پیدا می‌کردم و بی تردید در این مقطع برای وزارت کشور و استانداری تهران، مهمتر از انتخابات موضوعی نیست اما در میان شما حضور پیدا کردم تا صحبت‌های شما را بشنوم.

محسنی بندپی افزود: در حوزه روستایی، استان تهران باید حرف اول را بزند و دهیاران ما نشان دادند که از توان علمی و تخصصی بالایی برخوردار هستند.

وی افزود: ما یکی از سرنوشت سازترین برهه‌های زمانی تاریخ پس از پیروی انقلاب انتخابات 98 را پیشرو داریم. برای ما این تکلیف وجود دارد که با وجود پمپاژ ناامیدی توسط استکبار جهانی در مقابل دسیسه‌ها و توطئه‌هایی که برای ما تدارک می‌ببینند، ایستادگی کنیم.

استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که حوزه بخشداری روستایی که بتوانند مشارکت بالای مردم را در انتخابات داشته باشند قطعا مورد تشویق قرار خواهند گرفت، افزود: اگر می‌گویم در کشور وفور سرمایه اجتماعی داشته‌ایم این برگرفته از عمل نکردن ما مسئولان به قانون است و این که با مردم صادق نبوده‌ایم. لذا باید تحول ایجاد کنیم تا مردم به ما اعتماد کنند و قطعا مشارکت مردم برای ما اصل است.

وی ادامه داد: برای ما مشارکت حداکثری مردم مهم است که در این انتخابات مشارکت مردم نشان از علاقه آنها به نظام خواهد بود. لذا هر دهیاری و بخشداری که بالاترین مشارکت را داشته باشد مورد تشویق قرار خواهد گرفت. همچنین پیوست فرهنگی استخدامی و ارتقاء به همراه خواهد داشت.

استاندار تهران با تاکید بر لزوم شناخت کامل حیطه سرزمینی و جغرافیایی توسط دهیاران گفت: باید تسلط کاملی در ظرفیت‌های انسانی، جغرافیایی و توانمندی‌های روستای خود داشته باشیم شما دهیاران باید تسلط به قانون را در دستور کار خود قرار دهید ومطالباتتان مستند بر قانون باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به این که باید قانون در روستاها توسط دهیاران به درستی انجام شود، افزود: اگر در روستایی گفته شد دو طبقه ساخته شود مجوز سه طبقه ندهید تا دچار مشکل نشوید بی تردید نباید برای درآمد زایی این بنای غلط را در روستاها بگذارید. نباید کالبد شهر و روستا را به هم بزنید. هتل آریانا یکی از این نمونه‌ها است که من و وزیر در مورد آن مصاحبه کردیم و مالک آن به هزار جا می‌رود که این بنا تخریب نشود، در حالی که حدود 2 الی 3 میلیارد هزینه تخریب آن است. البته این نیز نقص قانون است که ابتدا باید بنا را تخریب کنیم و پس از آن پول تخریب دریافت شود باید خود سازنده مکلف به تخریب شود.

محسنی بندپی تاکید کرد: دهیارانی که بیشتر در حوزه عمرانی کار می‌کنند و در توسعه روستا فعالیت دارند مورد تشویق قرار خواهند گرفت؛ البته ضرورت تغییر نگاه به توسعه پایدار روستاها در این دولت آغاز شده است. بی تردید خلاءهای قانونی نیز وجود دارد که باید تجدید نظری در طرح‌های هادی روستایی صورت بگیرد. شما دهیاران برای توسعه روستاها باید برنامه 5 ساله داشته باشید و تاثیر چارت دهیاری‌ها توسط ما پیگیری خواهد شد.

وی تاکید کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم که بتوانیم مهاجرت معکوس داشته باشیم این موضوع در کشور ما آغاز شده و برنامه و تلاش شما  و پیگیری شما می‌تواند شرایطی را فراهم کند که مهاجرت معکوس با سرعت بیشتری انجام شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید