امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۵

عبایی: امکانات انتخابات باید به صورت عادلانه میان گروه‌های سیاسی تقسیم شود

خراسان رضوی رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی گفت: خواسته ما از ناظران شورای نگهبان و مجریان وزارت کشور این است که امکانات عادلانه در استان تقسیم شود.
عبایی: امکانات انتخابات باید به صورت عادلانه میان گروه‌های سیاسی تقسیم شود
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ - ۱۰:۳۸ |
کد خبر : ۹۰۲۷ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مهدی عبایی، در خصوص درخواست اصلاح‌طلبان از مسئولان اجرایی انتخابات استان، اظهار کرد: ما دو خواسته از مسئولان استانی داریم و این خواسته‌ها چیزی جز عدالت و انصاف نیست. اول اینکه در انتخابات مرّ قانون عمل شود و مصلحت‌خواهی و مصلحت‌سنجی در رده‌های ششم و هفتم باشد.

وی افزود: خواست و رای مردم، رای واقعی که در صندوق ریخته شده و نظارت احزابی که قانون به آنها اجازه نظارت داده باید با مرّ قانون انجام شود نه اینکه مانند دوره‌ای باشد که فرماندار اعلام کرد من خودم نتوانستم به اتاق رایانه بروم، این بسیار بد است که مسئول اول استان برای انتخابات نمی‌دانست که در آن اتاق چه انجام می‌شد.

عبایی بیان کرد: مرّ قانون باید عمل شود و مجری آن نیز فرماندار مشهد است که باید همه جا حضور داشته باشد، نماینده فرماندار نیز باید با اختیارات تام سر صندوق‌ها و حوزه‌ها حضور یابد. در حوزه جمع‌بندی رای‌گیری که نرم‌افزار بالاترین کار را انجام می‌دهد و عده‌ای مجری هستند، نظارت شورای نگهبان به جای خود، اما نظارت مجری قانون باید وجود داشته باشد و اعمال شود.

این فعال سیاسی اصلاح‎طلب گفت: مساله دوم که از مساله اول نیز مهم‌تر بوده زیرا چندان به آن نمی‌پردازند، توزیع عادلانه امکانات در انتخابات است. همواره امکانات به ضرر افرادی که منتقد و اقلیت بودند، در حصر نگه داشته می‌شد؛ یعنی امکانات در اختیار جریانی بوده که جریان غالب و اکثریتی بود، به خصوص در شهر مشهد که مجریان با آن جریان بودند، در پنجشنبه و شب جمعه تبلیغات کرده و صبح جمعه در دعای ندبه علاوه بر پخش تراکت‌های کوچک اسامی کاندیداها، پوستر نصب می‌کردند.

رئیس شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: خواسته ما از ناظران شورای نگهبان و مجریان وزارت کشور این است که امکانات عادلانه در استان تقسیم شود. اگر اصلاح‌طلبان مسجد و حسینیه‌ای می‌خواهند در اختیارشان گذاشته شود، همان‌گونه که در اختیار دیگران است، بهانه نیاورند که هیات‌رئیسه و خدمتگزاران مسجد و حسینیه با چنین کاری مخالف هستند. در استفاده از امکاناتی که عموم امکان استفاده دارند، مانع‌‎تراشی نکنند و عادلانه باشد.

وی ادامه داد: به مسئولان و شهروندان اطمینان می‌دهیم که اگر فضا به سمت توزیع عادلانه امکانات و اجرای مرّ قانون پیش رود، ما اصلاح‌طلبان به نفع خود نظام، مردم، انتخابات و دولت حرف‌های زیادی داریم که بزنیم و اقدامات زیادی داریم که می‌توانیم انجام دهیم و تمام آنها به نفع تقویت نظام است.

عبایی با بیان اینکه ما اصلاح‌طلبان برای بُرد آن هم بُرد ظاهری در انتخابات شرکت نمی‌کنیم، عنوان کرد: بُرد ما در چیزی است که همواره گفتیم و آن برنامه‌ها و رساندن صدای ما به گوش مردم است. ما در وهله اول به دنبال این مساله هستیم که صدای خود را که صدای اصلاحات، اجرای قانون و تقویت نظام و دولت است و برنامه اصلاح‌طلبی برای اداره کشور را به گوش مردم برسانیم، آن زمان اگر در انتخابات پیروز منطقه‌ای بودیم، چه بهتر، وگرنه دنبال اجرای پیروزی کلی و عمومی برای نظام هستیم، یعنی شاخص‌های نظام برنده این انتخابات باشد و شاخص‌‎های برنامه دولت و برنامه نظام و مجلس پیروز انتخابات شود که اصل این است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: از دیگران نیز همین را می‌خواهیم، البته امیدواریم فضا به سمت توزیع عادلانه امکانات پیش برود تا ما نیز بتوانیم حرف‌‎های خود را بزنیم، در این صورت اگر ما در منطقه‌ای برنده انتخابات نشویم، در کل کشور برنده انتخابات هستیم. ما فعلا سراغ این برنامه هستیم تا ستادهای انتخابات فعال شود و ثبت نام‌ها شکل بگیرد. اکنون زمان این است که دولت و وزارت کشور به جامعه آرامش دهد و کسانی که دنبال کاندیداتوری هستند باید در این فضا احساس آرامش کنند.  

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید