امروز : دوشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۳

حزب کارگر بریتانیا مخالف رفراندوم استقلال اسکاتلند

حزب ملی اسکاتلندی (SNP) به حزب اپوزیسیون کارگر پیشنهاد داد در ازای کمک آن به برگزاری دومین رفراندوم استقلال اسکاتلند، به جرمی کوربین برای به قدرت رسیدن کمک کند و این پیشنهاد واکنش‌هایی را در پی داشت؛ حزب کارگر با درخواست این حزب برای برگزاری رفراندوم استقلال در ۲۰۲۰ مخالفت کرد.
حزب کارگر بریتانیا مخالف رفراندوم استقلال اسکاتلند
شنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۲:۱۴ |
کد خبر : ۸۹۵۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، در تازه‌ترین تحولات از وضعیت سیاسی بریتانیا، بوریس جانسون از حزب محافظه‌کار همچون حزب بریگزیت نایجل فاراژ در ولز کمپین انتخابات پارلمانی زودهنگام (۱۲ دسامبر) را آغاز کرده است.

حزب ملی اسکاتلندی هم به برگزاری دومین رفراندوم استقلال وعده داد. با این حال حزب اپوزیسیون کارگر با برگزاری رفراندوم استقلال ۲۰۲۰ اسکاتلند مخالفت کرده است.

سخنگوی حزب کارگر تاکید کرد، حاضر نیستند به بهای کمک کردن حزب ملی اسکاتلندی به جرمی کوربین برای رسیدن به نخست‌وزیری در صورت عدم کسب اکثریت، از رفراندوم استقلال اسکاتلند در ۲۰۲۰ حمایت کنند.

این حزب اسکاتلند پیشتر پیشنهاد داده بود، در صورتی که حزب کارگر نتواند در انتخابات به اکثریت برسد، حاضر است در ازای کمک به برگزاری رفراندوم از نخست‌وزیری کوربین حمایت کند. جرمی کوربین پیشتر در ماه اوت گفته بود از برگزاری یک رفراندوم جدید استقلال برای اسکاتلند حمایت نخواهد کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید