امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۲

سمنانی‌ها در انتخابات کدام دوره رکورد زدند؟

سمنان مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سمنان و دبیر ستاد انتخابات استان از مشارکت بالای مردم این استان در انتخابات ادوار مختلف مجلس، خبرگان ، ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی خبر داد .
سمنانی‌ها در انتخابات کدام دوره رکورد زدند؟
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۷:۰۲ |
کد خبر : ۸۹۰۲ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، سعید متقی در جلسه هیات بازرسی انتخابات استان که با حضور آشناگر، استاندار سمنان برگزار شد اظهار کرد: بیشترین‌ مشارکت‌ مردم استان در بحث انتخابات، در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی ‌با ۸۴.۹۷ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه متوسط شرکت مردم این استان در انتخابات بیشتر از متوسط کشوری است افزود: میانگین مشارکت مردم استان ‌سمنان در ادوار مختلف انتخابات، با عددی بالغ بر  ۷۶.۵ درصد، میانگین بسیار خوبی در سطح کشور است.

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان ادامه داد: میزان میانگین ‌مشارکت مردم استان در بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی، ۷۰.۲ بوده که بالغ بر ۱۰ درصد از میانگین کشوری بالاتر است.

متقی با اشاره به شعار انتخابات در سال‌جاری گفت: گام دوم انقلاب، قانون مداری و بی طرفی و انسجام ملی، شعار انتخابات آتی است و باید فرهنگ سازی و گفتمان سازی در این خصوص در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری سمنان از امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت، به عنوان چهار رکن اصلی انتخابات نام برد و اظهار کرد: هیات بازرسی انتخابات استان باید بر مقوله مشارکت توجه جدی داشته و در این زمینه از ظرفیت دانشجویان، فعالان سیاسی و اجتماعی استفاده کند.

وی با اشاره به پیشنه مشارکت مردم استان در انتخابات گذشته پیش‌بینی کرد: مردم این استان در انتخابات ۲ اسفند امسال نیز حضوری پرشور داشته باشند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید