امروز : یکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۹

میرزایی نیکو: برگزاری انتخابات الکترونیکی گامی مثبت برای افزایش دقت انتخابات است

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها با تاکید بر اینکه برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی دقت و سرعت فرآیند انتخابات را افزایش می دهد، گفت: تاکنون جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده و امیدوارم جمع بندی این جلسات نظر شورای نگهبان را جلب کرده و دیگر ممانعتی در این زمینه نداشته باشند.
میرزایی نیکو: برگزاری انتخابات الکترونیکی گامی مثبت برای افزایش دقت انتخابات است
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۲:۵۵ |
کد خبر : ۸۸۷۸ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، قاسم میرزایی نیکو، با اشاره به مزایای برگزاری انتخابات الکترونیکی، بیان کرد: چند سال است که درباره برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک بحث های متعددی انجام شده است و در انتخابات شوراها در بیش از ۱۴۰ شهر که از هر کدام بین ۷ تا ۹ نفر انتخاب می شدند، با برنامه ریزی انتخابات به طور الکترونیکی برگزار شد.

وی در ادامه اظهار کرد: وزارت کشور نیز در این زمینه اعلام آمادگی کرده و زیر ساخت های لازم برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی نیز فراهم است و مجموعه های مختلف برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی اعلام آمادگی کردند.

نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس تصریح کرد: در این زمینه سیاست شورای نگهبان و وزارت کشور باید با یکدیگر هماهنگ شود.

وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی امنیت و دقت انتخابات را بالا می برد، تاکید کرد: دنیای تکنولوژی گام های بلندی برای افزایش امنیت در ابعاد مختلف برداشته است و در زمینه انتخابات نیز باید از آن استفاده کرد. تاکنون جلسات متعددی در این زمینه برگزار شده و امیدوارم جمع بندی این جلسات نظر شورای نگهبان را جلب کرده و دیگر ممانعتی در این زمینه نداشته باشند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی افزود: به راحتی می توان با برنامه ریزی انتخابات را به صورت الکترونیک برگزار کرد و زیر ساخت های لازم آن نیز در کشور وجود دارد.

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید