امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۷

تابش: انتخابات زبان سخن گفتن مردم با حاکمیت است

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: انتخابات زبان سخن گفتن مردم با هم و با حاکمیت و نیز حاکمیت با مردم و با جریان های سیاسی است که موجب تقویت اقتدار ملت و نظام در جهان است.
تابش: انتخابات زبان سخن گفتن مردم با حاکمیت است
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ - ۱۱:۱۰ |
کد خبر : ۸۷۳۵ |
سیاسی
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس در استان یزد و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 15 مهرماه) مجلس شورای اسلامی نطق میان دستور داشت که متن کامل آن به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمان الرحیم

به نام خداوند جان و خرد            

کزین برتر اندیشه برنگذرد

درود بر ملت شریف ایران و مردمان نجیب و سختکوش استان یزد و همشهریان پر افتخار اردکانی ام، به اختصار چند مطلب را بیان می دارم:

الف - از مسئولان محترم کشوری و استان و شهرستان استدعا دارم در خصوص تأمین نیروی انسانی و تجهیزات و امکانات درمانی مکفی، ساخت منابع ذخیره سازی آب، تأمین مسکن جوانان، تعمیر و احداث مدارس با توجه به رشد جمعیت دانش آموزی، ارتقای نیروی انتظامی و ایفای تعهدات اجتماعی توسط صاحبان صنایع در شهرستان اردکان اهتمام لازم را مبذول دارند.

ب- در استان یزد تسریع در اجرای پروژه های تأمین آب شرب و بهداشت، دو بانده کردن راه آهن یزدارژنگ، یزد- اقلید، راه اندازی قطار بین شهری اردکان- میبد – اشکذر- یزد- مهریز، آزادراه نطنز- اردکان - یزد - سیرجان، بازسازی و نوسازی بزرگراه نائین - یزد و راه های یزد- طبس و اردکان - چوپانان مورد انتظار است.

انتظار داریم بانک مرکزی مشکل تسویه حساب ارزی و استفاده فعالان اقتصادی از ارز صادارتی را حل نماید و وزارت اقتصاد با اختصاص خط اعتباری از محل صد در صد مانده سپرده ها برای راه اندازی واحدهای صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای شصت درصد، فرصت ایجاد بیش از سی هزار اشتغال جدید در استان را فراهم سازند.

ج- جوانان و زنان جامعه نیروهای پیشران توسعه متوازن و پایدار و تأثیرگذار در همه شئون اجتماع هستند. حقوق آنها را پاس بداریم و از توانمندی هایشان در پیشبرد مقاصد نظام و اداره کشور استفاده کنیم.

د- محیط زیست کشور و عرصه های ورزشی نیازمند حمایت مجموعه حاکمیت و مشارکت گسترده مردم است. موانع فراروی فعالان و علاقمندان به این عرصه ها را برداریم و با رفع تنگ نظری ها و محدودیت ها فرصت خدمت بی مزد و منت را از آنها نگیریم.

هـ- شرایط خطیر کشور را همه می دانیم. تحریم های ظالمانه دولت آمریکا، ملت بزرگ ایران به ویژه گروهها و طبقات آسیب پذیر را از بیمار و کودک و تنگدست هدف گرفته است. نظام، دولت و همه قوا باید با تقویت سرمایه اجتماعی، ارتقای تاب آوری ملی و تحکیم اقتدار سیاسی نهایتا با تدبیر و دیپلماسی بر این شرایط غلبه یابند. وقت آن است که هدایت های دوراندیشانه مقام معظم رهبری را با پرچم داری صلح و همزیستی در منطقه و دفاع از رویکردها و دستاوردهای برجام چنانکه رئیس جمهور محترم در مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرده محقق کنیم. باید نگرانی از معیشت و ترس از آینده را از جامعه با اقتدار و تدبیر دور کنیم.

ر- کشور و مدیریت اجرایی و قضایی و تقنینی سخت نیازمند بالا بردن سطح کارآمدی، شفافیت، اعتماد و اصلاحات و مبارزه عمیق و علمی و همه جانبه با فساد که جزئی از این ضرورت است، می باشد. باید فراتر از مبارزه با مفسد که اگر این تیغ دولبه درست به کار گرفته نشود موجب تضعیف قدرت مدیریت های سالم و کارآمد و فرار سرمایه ها و یأس کار آفرینان می شود با پدیده فساد به نحوی مقابله کرد تا به اصلاحات سودمند ساختاری منجر گردد.

ز- ابلاغ سیاست های کلی نظام قانونگذاری از طرف مقام معظم رهبری فرصت مناسبی است تا بر پایه آن، مجلسی که میزان را رأی مردم می کند و در رأس امور قرار می دهد و مرجعیت واحد قانوگزاری را به آن باز می گرداند مستقر سازیم.

و- انتخابات مجلس پیش روست. انتخابات زبان سخن گفتن مردم با هم و با حاکمیت و نیز حاکمیت با مردم و با جریان های سیاسی است. این زمینه گفتگوی ملی را که موجب تقویت اقتدار ملت و نظام در جهان است با تمهید مقدمات شایسته و ترغیب نخبگان و عموم مردم به مشارکت و رقابت عملا فراهم کنیم.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید