امروز : چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۵

واکنش اتحادیه اروپا به پرونده نامزد محبوس انتخابات ریاست جمهوری تونس

هیئت ناظر اتحادیه اروپا بر انتخابات ریاست جمهوری تونس نسبت به ادامه حبس نامزد ریاست جمهوری این کشور به جرم فرار از مالیات و پولشویی واکنش نشان داد.
واکنش اتحادیه اروپا به پرونده نامزد محبوس انتخابات ریاست جمهوری تونس
شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ - ۰۹:۵۲ |
کد خبر : ۸۷۰۹ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت اسکای نیوز، این هیئت در بیانیه‌ای اعلام کرد، مساله مهم این است که نبیل قروی، کاندیدای محبوس انتخابات ریاست جمهوری تونس بتواند در چارچوب احترام به اصل فرصتهای برابر میان او و قیس سعید، دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور براساس مفاد قانون اساسی تونس و الزامات بین‌المللی در خصوص انتخابات، در کمپین انتخابات ریاست جمهوری تونس فعالیت کند.

نبیل قروی در ماه اوت به جرم فرار مالیاتی و پولشویی که سه سال پیش مرتکب شده است، بازداشت شد. وی در دور نخست انتخابات ریاست جمهوری تونس که ماه سپتامبر برگزار شد، در جایگاه دوم قرار گرفت.

هیئت ناظر اتحادیه اروپا بر نظارت در انتخابات ریاست جمهوری تونس در بیانیه خود بار دیگر بر اهمیت احترام به اصل فرصتهای برابر میان نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد و خواستار برگزاری کمپین انتخاباتی شفاف، بدون تنش و اطلاعات نادرست شد.

این هیئت اعلام کرد، اخیرا با قیس سعید دیدار و درباره روند انتخابات گفت‌وگو کرده و از مقامات قضایی تونس درخواست کرده است تا با قروی ملاقات کند اما تا به امروز دستگاه قضایی این کشور پاسخی به این درخواست نداده است.

کمپین‌های دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس از روز پنجشنبه آغاز شده است و ۱۳ اکتبر این دور از انتخابات برگزار می‌شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید