امروز : چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۳۵
همایش فصلی خانه احزاب عرف:

تلاش می‌کنیم انتخابات تمام الکترونیکی را در برخی حوزه‌ها اجرا کنیم

معاون سیاسی وزارت کشور با تاکید بر اینکه باید انتخابات مجلس شورای اسلامی با مشارکت بالا برگزار شود، گفت: تلاش می کنیم با ایجاد زیرساخت های لازم و تبادل نظر با شورای نگهبان، در برخی حوزه‌ها، انتخابات را کاملا الکترونیکی برگزار کنیم.
تلاش می‌کنیم انتخابات تمام الکترونیکی را در برخی حوزه‌ها اجرا کنیم
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۴:۲۶ |
کد خبر : ۸۷۰۳ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، جمال عرف صبح امروز در همایش فصلی خانه احزاب، با بیان اینکه معاونت سیاسی وزارت کشور چند وظیفه اساسی دارد که یکی از این وظایف، تقویت تحزب در کشور است، اظهار کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم، مشی وزارت کشور تقویت احزاب بود. در کمیسیون ماده 10احزاب که فراقوه ای است، تلاش می کنیم نگاه انبساطی به احزاب وجود داشته باشد. در استان ها هم تلاش می کنیم، خانه احزاب راه اندازی شود البته در حال حاضر در 17 استان، خانه احزاب شکل گرفته است.

وی ادامه داد: از دهم اردیبهشت که ستاد انتخابات کشور تشکیل شد، ما مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت انتخابات را ملاک قرار دادیم. برداشت من این است که بخشی از نوسان مشارکت مردم به نقش احزاب و حضور آنها بازمی‌گردد. وقتی به هر دلیلی  زمینه برای مشارکت احزاب فراهم نشده است، مشارکت مردم هم کم شده است. ما باید در این همایش درباره چگونگی افزایش مشارکت بحث کنیم زیرا این مشارکت ترجمه بین الملل دارد و هر چه مشارکت بیشتر شود، امنیت کشور بیشتر می شود.

عرف همچنین تصریح کرد: ما در وزارت کشور، زمینه را برای مشارکت همه احزاب که شرایط قانونی دارند فراهم می کنیم. این انتخابات باید با مشارکت بالا برگزار شود. استراتژی مشارکت حداکثری که رهبری اشاره کرده اند، باید دنبال شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور در پایان گفت: یکی از تکالیف ما بر اساس سیاست های انتخاباتی، استفاده از فناوری های نوین در احراز هویت و اخذ و شمارش آراست که این تکالیف در دستور کار است و تلاش می کنیم با ایجاد زیرساخت های لازم و تبادل نظر با شورای نگهبان، به حداکثر شاخص‌ها برسیم و در برخی حوزه‌ها، انتخابات را کاملا الکترونیکی برگزار کنیم.

معاون سیاسی وزارت کشور  همچنین گفت: خروجی این جلسه باید چند برنامه برای انتخابات پیش رو باشد. ما در وزارت کشور منتظر برنامه های خانه احزاب هستیم.

وی در پایان گفت: دولت با وجود همه فشارهای ناشی از تحریم و مشکلات داخلی در حال فعالیت و تلاش است. نباید تصویر سیاه از کشور ارائه شود. مشکلات زیاد است، اما تلاش‌های زیادی هم انجام می شود البته بهتر از این می شود تلاش کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید