امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۹

"سمنان" استان پیشنهادی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان سمنان از انتخاب استان سمنان به عنوان استان پیشنهادی برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه از سوی وزارت کشور انتخاب شد.
"سمنان" استان پیشنهادی وزارت کشور برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۸:۱۵ |
کد خبر : ۸۶۹۰ |
سیاسی

 به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، علی اکبر معنوی در ستاد مشترک انتخابات استان سمنان و شهرستان دامغان با بیان اینکه از ۲۵ فرآیند برگزاری انتخابات، تا این لحظه مقرر شده تا ۲۴ فرآیتد به صورت الکترونیکی برگزار شود گفت: استان سمنان به دلیل عملکرد خوبی که در ادوار گذشته داشته است، به عنوان استان پیشنهادی برای برگزاری انتخابات تمام مکانیزه از سوی وزارت کشور انتخاب شده است.

وی ادامه داد: استفاده از سامانه احراز هویت برخط در انتخابات آتی از سوی شورای نگهبان پذیرفته شده است و به عنوان یکی از شاخصه های انتخابات آتی باید از آن استفاده کرد.

رئیس کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان سمنان از تلاش برای زمینه‌سازی برای برپایی انتخاباتی سالم خبر داد و افزود: بازدید میدانی از شعبات شهرستان‌ها و حوزه های انتخابیه در دستور کار کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات استان قرار دارد و انجام خواهد شد.

وی با اشاره به نقش مهم خطوط ارتباطی در برگزاری انتخابات تمام مکانیزه گفت: استان سمنان از نظر پوشش خطوط ارتباطی تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد و برای رفع کمبودها، بازدید میدانی انجام خواهد شد.

معنوی ادامه داد: شهرستان دامغان در بحث برگزاری انتخابات در بحث الکترونیک از حوزه‌های انتخابیه مطلوب ما در استان بوده و توقع داریم این جایگاه در انتخابات آتی نیز ارتقاء یابد.

علی‌اصغر مجد فرماندار دامغان نیز در این جلسه گفت: انتخابات همواره در کشور ما در ادوار مختلف از اهمیت بالایی برخوردار بوده و انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی نیز از این مهم ‌مستثنی نیست.

وی بر لزوم رعایت بی‌طرفی و صیانت از آرا مردم تاکید و تصریح کرد:  تلاش و سعی ما بر این است با برنامه ریزی هایی که در حوزه های مختلف داریم، شاهد مشارکت حداکثری مردم پای صندوق های رای باشیم.

فرماندار دامغان با بیان اینکه در شهرستان دامغان همواره مشارکت بالایی در بحث انتخابات داشتیم افزود: مشارکت ۸۶.۷ درصدی مردم دامغان در انتخابات ریاست جمهوری نشان از مشارکت بالای آنها است.

مجد ادامه داد: دستیابی به درصد مشارکت بالا ، نیازمند برنامه ریزی در حوزه‌های مختلف است و در همین راستا ستاد انتخابات شهرستان با ۷ کمیته تشکیل شده است.ضمن اینکه برای انتخابات آتی در این شهرستان، تاکنون ۹۳ صندوق رای در نظر گرفته شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید