امروز : دوشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۲

سوگند اعضای پارلمان جدید اندونزی در بحبوحه اعتراضات

پارلمان اندونزی امروز (سه‌شنبه) در بحبوحه اعتراضات خشونت‌بار علیه چندین مورد از قوانین پیشنهادی جدید یا سابق، شاهد سوگند اعضای جدید شد؛ ناکارآمد شدن آژانس ضد فساد این کشور از اصلی‌ترین آیتم‌های مورد انتقاد است.
سوگند اعضای پارلمان جدید اندونزی در بحبوحه اعتراضات
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۱:۵۸ |
کد خبر : ۸۶۸۹ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تدابیر امنیتی در جاکارتا، پایتخت اندونزی تشدید شده است، خیابان‌های منتهی به ساختمان پارلمان بسته است، ۲۴ هزار سرباز و پلیس هم برای تامین امنیت اماکن کلیدی شامل کاخ ریاست جمهوری مستقر شده‌اند.

مراسم امروز با حضور ۵۷۵ قانونگذار از ۹ حزب سیاسی برگزار شد. این نمایندگان تحت فشار شدیدی قرار دارند تا فورا در قوانین جنجالی از جمله مالیات معادن، زمین و قوانین کار تجدیدنظر کنند.

مردم اندونزی ماه آوریل برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری، انتخابات مجلس نمایندگان و سنا و تعیین اعضای شورای منطقه‌ای و استانی به پای صندوق‌های رای رفتند. جوکو ویدودو برای یک دوره پنج ساله دیگر در مقام ریاست جمهوری ابقا شد. او و متحدانش کنترل بیش از ۶۵ درصد از کرسی‌های مجلس نمایندگان را به دست گرفتند که بیش از دوره اول ریاست جمهوری اوست.

اعتراضات کنونی و قوانینی که جرقه آن‌ها را زده است، می‌تواند اعتبار ویدودو را خدشه‌دار کند؛ کمپین انتخاباتی او روی حکومتداری پاک متمرکز بود. معترضان از قانونی که ماه گذشته پارلمان تصویب کرد و به شدت اختیارات کمیسیون حذف فساد را کاهش می‌دهد، خشمگین هستند. این نهادی اصلی در مبارزه با فساد همه‌گیر در این کشور است و از نهادهای مورد اعتماد آن به حساب می‌آید.

 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید