امروز : شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۳۹
در میان حمایت مردمی گسترده

رئیس جمهوری پرو، کنگره را منحل کرد

در پی اقدام رئیس جمهوری پرو مبنی بر انحلال کنگره و درخواست برای برگزاری انتخابات زودهنگام، این کشور آمریکای لاتین امروز (سه شنبه) وارد دوره جدیدی از ناآرامی سیاسی شده است.
رئیس جمهوری پرو، کنگره را منحل کرد
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ - ۱۱:۵۳ |
کد خبر : ۸۶۸۸ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مارتین ویزکارا، رئیس جمهوری پرو، کنگره تحت کنترل اپوزیسیون را منحل کرد و خواستار برگزاری انتخاباتی جدید شد که به گفته خودش برای ریشه‌کن کردن فساد گسترده در این کشور نیاز است.

قانونگذاران اپوزیسیون از این دستور سرپیچی کرده و در کرسی‌های خود ماندند و حتی رای دادند که رئیس جمهوری را از کار معلق کنند و یک معاون جدید را به کار منصوب کنند.

در مقابل هزاران نفر از مردم پرو با در دست داشتن پرچم‌های این کشور در پایتخت دست به راهپیمایی زده و از تصمیم رئیس جمهوری در انحلال کنگره حمایت کردند.

ویزکارا در یک سخنرانی که دوشنبه عصر صورت گرفت، گفت: ما با انجام این کار تاریخ سازی می‌کنیم که توسط آیندگان به یاد آورده می‌شود.

این تصمیم از سوی رئیس جمهوری پرو دست کم با استقبال از سوی بسیاری از مردم این کشور همراه بود که مصرانه به دنبال یک انتخابات جدید کنگره هستند تا حزب اکثریت از صحنه خارج شود.

رهبران اپوزیسیون این اقدام از سوی رئیس جمهوری پرو را به شدت مورد انتقاد قرار داده و گفتند که وی شبیه به یک "دیکتاتور" رفتار می‌کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید