امروز : دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۳۶
معاون سیاسی وزیر کشور تاکید

کرد ضرورت افزایش مشارکت مردم در انتخابات

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: اگر شرایط موجود را حفظ کنیم به جرات می‌توان گفت بخش‌هایی از سیاست‌های آمریکایی‌ها تغییر خواهد کرد؛ بنابراین مشارکت حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی را باید افزایش داد.
کرد ضرورت افزایش مشارکت مردم در انتخابات
شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۱ |
کد خبر : ۸۶۰۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، جمال عرف 28 شهریورماه در نشست با اقشار و گروه‌های مختلف مردم چهارمحال و بختیاری با اشاره به این‌که «هدف از برگزاری این‌گونه جلسات انجام گفت و شنود است»، اظهار کرد: مسائلی که در این جلسه مطرح شد برخی خاص استان بوده که استاندار به عنوان نماینده عالی دولت باید دنبال کند و بخشی که به مسائل ملی و فرامنطقه‌ای مرتبط است و در حوزه وزارت کشور بوده باید این از سوی وزارت کشور انجام شود.

وی افزود: مسئولیت معاونت سیاسی وزارت کشور به مسائل سیاست داخلی دولت برمی‌گردد که از مهم‌ترین سیاست‌ها در برنامه‌ها برای دولت دوازدهم، مطرح شدن کلید واژه‌های آزادی، آرامش، امنیت و پیشرفت‌ بود، که بنده موظفم زمینه آزادی‌های مدنی در کشور را ایجاد کنم.

وی با اشاره به این‌که «کمیسیون احزاب متولی راهبری احزاب در کشور است»، تصریح کرد: تا قبل از قانون جدید احزاب،  250  حزب و گروه در کشور ثبت شد، ساماندهی احزاب در قانون جدید انجام می‌شود که تاکنون  110  حزب توانسته با قانون جدید، خود را تطبیق و چندین مورد دیگر در دستور کار قرار دارد. سه کمیسیون زیر مجموعه شورای امنیت کشور از جمله کمیسیون کارگری، دانشجویی و اقوام بر عهده معاون سیاسی وزارت کشور است، مسائلی که جنبه امنیتی دارند باید دنبال شوند.

رئیس ستاد انتخابات کشور بیان کرد: احساس می‌شود روی بحث گفت‌وگو که از خانواده آغاز و به جامعه ختم می‌شودکم کار می‌کنیم، به طوری که تحمل گفت و گو در جامعه کم شده است.

وی اضافه کرد: در سال جاری سه اولویت در دستور کار معاونت سیاسی وزارت کشور قرار گرفته است که یکی از آن‌ها تهدیدهای خارجی و آسیب‌های داخلی است که در این میان باید انسجام ملی و اجتماعی افزایش و نباید بر روی این مسائل تاثیر بگذارد. شاید تاثیر وجه ورود بنده در موضوع آب دو استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان بحث انسجام است که این امر دارای ابعاد مختلف است. به دو استاندار استان‌های چهارمحال و بختیاری و اصفهان بیان شده که باید نسبت به اسناد بالادستی که شورای عالی آب تدوین کرده عمل کنید و باید مراقبت صورت گیرد تا شاکله و انسجام اجتماعی بر هم نخورد.

معاون سیاسی وزیر کشور برگزاری انتخابات را از دیگر اولویت‌ها بیان کرد و گفت: در جمهوری اسلامی تاکنون 36 انتخابات طی 40 سال گذشته برگزار شده که میانگین مشارکت آن‌ها 63 درصد بوده و این نشان‌دهنده مشارکت بالای مردم است. در این مدت 10 دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شده که میانگین مشارکت مردم،  60.5  درصد بوده است، گرچه استان‌های زاگرس نشین سطح مشارکت بالاتری دارند، این امر نشان‌دهنده آن است که همیشه پای کار هستند و عرق ملی و دینی دارند. برای انتخابات این دوره مشارکت، سلامت، امنیت و رقابت را قائل هستیم که باید مشارکت عمومی در کشور افزایش یابد.

وی افزود: بسیاری از ناظران داخلی و بیرونی میزان ارتباط میان مردم و نظام سیاسی، مردم و دولت را ارزیابی می‌کنند، اگر مشارکت لازم وجود داشته باشد بسیاری از آرزوها و افکاری که در ذهن دارند در سایه وحدت و انسجام واقعی رقم خواهد خورد و با واقعیت جمهوری اسلامی سر و کار دارند. تصور آمریکایی‌ها این بوده که ما متفرق می‌شویم و پشت نظام جمهوری اسلامی را خالی می‌کنیم ولی مردم منسجم‌تر شدند. اگر شرایط موجود را حفظ کنیم به جرات می‌توان گفت بخش‌هایی از سیاست‌های آمریکایی‌ها تغییر خواهد کرد، بنابراین مشارکت حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی را باید افزایش داد.

وی خاطرنشان کرد: امید است بتوان بالاتر از میانگین 10 دوره انتخابات گذشته مشارکت عمومی صورت گیرد که انتظار می‌رود در چهارمحال و بختیاری استان مشارکت بالاتر باشد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید