امروز : پنج شنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۱۰

تشکیل نهاد عالی سازمان‌دهی و نظارت بر انتخابات در الجزایر

رئیس هیئت گفت‌وگو و میانجیگری الجزایر امروز (یکشنبه) اسامی اعضای نهاد ملی سازمان‌دهی و نظارت بر انتخابات در این کشور را اعلام کرد.
تشکیل نهاد عالی سازمان‌دهی و نظارت بر انتخابات در الجزایر
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ - ۱۵:۴۵ |
کد خبر : ۸۵۶۹ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از الیوم السابع، کریم یونس، رئیس هیئت گفت‌وگو و میانجیگری در نشست خبری امروز گفت، لیست اسامی نهاد سازمان‌دهی و ناظر بر انتخابات متشکل از تعدادی از تکنوکرات‌هاست و در میان اعضای این نهاد، کادرهای عالی رتبه دولتی، بخش دادگستری و حقوقی و افراد آکادمیک نیز وجود دارند.

طبق بیانیه صادره از ریاست جمهوری الجزایر، عبدالقادر بن صالح، رئیس جمهوری موقت این کشور، امروز به ماموریت فواد مخلوف، دبیرکل هیئت عالی مستقل نظارت بر انتخابات پایان داد.

همچنین پس از اینکه کابینه الجزایر هفته گذشته، قانون اصلی و بلند مدت مربوط به نهاد ملی مستقل سازمان‌دهی انتخابات و قانون مربوط به انتخابات را پیشنهاد داد و پارلمان نیز آن را روز پنجشنبه به تصویب رساند، بن صالح این دو قانون را امضا کرد.

احمد قاید صالح، رئیس ستاد کل ارتش الجزائر بر ضرورت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری قبل از پایان سال جاری میلادی تاکید کرده و گفته بود: این وضعیت به تاخیر نمی‌افتد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید