امروز : شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۳

استعفای وزیر خارجه ضد اسرائیلی سوئد

وزیر امور خارجه سوئد که مواضع ضد اسرائیلی دارد، تاکید کرد برای گذراندن اوقات بیشتر در کنار خانواده‌اش از این سمت کناره‌گیری می‌کند.
استعفای وزیر خارجه ضد اسرائیلی سوئد
شنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۱۶ - ۱۲:۴۷ |
کد خبر : ۸۵۰۷ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری رویترز، مارگوت والستروم در بیانیه‌ای اعلام کرد: تمام تجربیاتم را در این سمت به کار بستم تا سوئد کشوری امن، مورد احترام جهانی و یک شریک مورد ستایش باقی بماند. زمان آن است که من وقت بیشتری را در کنار همسرم، فرزندانم و نوه‌هایم بگذرانم.

براساس اعلام دولت سوئد، والستروم به‌زودی این سمت را ترک می‌کند اما زمان دقیق خروج او مشخص نیست. والستروم برای روابط پرتنش با رژیم صهیونیستی شناخته شده است. سال ۲۰۱۴ آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه وقت اسرائیل از تصمیم سوئد برای به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان "کشور فلسطین" انتقاد کرد.    

در پی واکنش اسرائیل، والستروم تل‌آویو را به "تخاصم افراطی" متهم کرد و تاکید کرد که آن‌ها "متحدانشان را ناراحت" می‌کنند. والستروم همچنین در دسامبر ۲۰۱۵ با انتقاد دوباره از رژیم صهیونیستی در پارلمان گفت این رژیم بدون برگزاری دادگاه مظنونان در حمله به اسرائیلی‌ها را "اعدام" می‌کند.   

والستروم همچنین خشم سعودی‌ها را در سال ۲۰۱۵ برانگیخت؛ او تنبیه عربستان برای یک وبلاگ‌نویس لیبرال را "قرون وسطایی" توصیف کرد. این مقام سوئدی در دوره تصدی پنج ساله خود وضعیت حقوق بشری در فلسطین و صلح در یمن را در کانون توجه قرار داده بود. همچنین وضعیت نقض حقوق بشری در عربستان دور از ذهن او نبوده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید