امروز : پنج شنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۴۹

آغاز رسمی کمپین‌ انتخابات ریاست‌جمهوری تونس از امروز

کمپین انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری تونس امروز (دوشنبه) رسما شروع شده و تا ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور ماه) ادامه خواهد داشت.
آغاز رسمی کمپین‌ انتخابات ریاست‌جمهوری تونس از امروز
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ - ۱۴:۰۶ |
کد خبر : ۸۴۶۳ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الأوسط، انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در تونس در تاریخ ۱۵ سپتامبر با حضور ۲۶ نامزد برگزار خواهد شد.

تبلیغات انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری تونس امروز (دوشنبه) در داخل این کشور به طور رسمی آغاز شده و تا ۱۲ سپتامبر ادامه خواهد داشت. انتظار می‌رود نامزدها طی این مدت زمان بین دوم تا ۱۳ ماه جاری میلادی برنامه‌های انتخاباتی خود را به رای‌دهندگان ارائه کنند و رای آنها را به دست آورند.

از جمله مهمترین نامزدهای تصدی پست ریاست جمهوری تونس یوسف الشاهد، نخست‌وزیر کنونی، المنصف المرزوقی، رئیس جمهوری سابق، عبدالکریم الزبیدی، وزیر دفاع مستعفی تونس و عبدالفتاح مورو، نامزد جنبش النهضه هستند که در این انتخابات با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

قرار بود دور نخست انتخابات ریاست جمهوری تونس طبق معمول در روز ۱۷ نوامبر برگزار شود اما به دلیل فوت سبسی در ۲۵ ژوئیه هیئت عالی انتخابات تونس تصمیم گرفت این انتخابات در ۱۵ سپتامبر برگزار شود.

هیئت عالی انتخابات تونس پیشتر در لیست اولیه خود ۲۶ کاندیدای ریاست جمهوری از جمله دو زن و تعدادی از چهره‌های برجسته سیاسی این کشور را تایید و ۷۱ تن دیگر را رد صلاحیت کرده بود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید