امروز : شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۷

بررسی جزئیات جلسه اصلاح طلبان با وزیر کشور در حزب اراده ملت

دبیرکل حزب اراده ملت گفت: اکثر احزاب اصلاح‌طلب در جلسه با وزیر کشور خواستار آن بودند که شورای نگهبان برای بررسی احراز صلاحیت کاندیداها دقت و زمان بیشتری صرف کند.
بررسی جزئیات جلسه اصلاح طلبان با وزیر کشور در حزب اراده ملت
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ - ۱۰:۳۹ |
کد خبر : ۸۳۴۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، احمد حکیمی پور در جلسه شورای مرکزی حزب اراده ملت با اشاره به برگزاری جلسه برخی شخصیت ها و دبیران کل احزاب اصلاح طلب با وزیر کشور درباره انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه برخی ها نگرانی از مشارکت پایین مردم درانتخابات آتی داشتند، اما ما بیان کردیم که امروز مهمترین موضوعی که باید مد نظر دولت و  نظام قرار گیرد آن است که انتخابات باید حاصل وثمر داشته باشد.

وی افزود: مردم در چند دور اخیر مجلس با مشارکت خود عملا تغییری در زندگی خود ندیده اند و این نگاه برایشان ایجاد شده که شرکت در انتخابات حاصلی ندارد. به همین منظور ما مدل انتخاباتی با محوریت احزاب را مطرح کردیم.

دبیرکل حزب اراده ملت ادامه داد: مدلی که در آن نمایندگان علاوه بر ارگان های مختلف احزابی که آنها را معرفی کرده بر عملکرد آنها رصد می کنند و طبیعتا نیز احزاب پاسخگوی مردم هستند که چنین فردی را برای پارلمان معرفی کرده اند.

حکیمی پور با اشاره به سایر محورهای جلسه اصلاح‌طلبان با وزیر کشور، اظهار کرد: در این نشست مسائل دیگری مانند انتخابات لیستی و الکترونیکی هم مطرح شد که به نظر می رسد عملیاتی شدن این دو مورد دور از دسترس نیست. اکثر احزاب خواستار آن بودند که شورای نگهبان برای بررسی احرازصلاحیت کاندیداها دقت و زمان بیشتری صرف کند.

به گزارش ایسنا، در ادامه این جلسه اعضای شورای مرکزی حزب اراده ملت به بررسی موضوع همه پرسی که اخیرا از سوی برخی دولت مردان مطرح شده پرداختند و تاکید کردند که همه پرسی و رفراندوم اگر به تایید رهبری برسد می تواند ضمن همدلی وحدت بیشتر در جامعه گره از برخی مشکلات کشور باز کند.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه درباره موضوع حذف چهار صفر از پول ملی مطالبی مطرح و عنوان شد که حذف چهار صفر از پول ملی موضوعی است که تاکنون چندین بار مطرح شده مثل تغییر پایتخت، اما اراده جدی برای دنبال کردن آن دیده نمی شود و این طرح بدون آن که بستری برای پایین آوردن تورم فراهم کند، هیچ سودی برای کشور ندارد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید