امروز : سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۷

استیضاح وزرا پس از ۳ کارت زرد اعلام وصول می شود

با موافقت نمایندگان طرح استیضاح وزرا پس از دریافت ۳ کارت زرد از نمایندگان در اولین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول می شود.
استیضاح وزرا پس از ۳ کارت زرد اعلام وصول می شود
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۵/۰۶ - ۱۰:۵۰ |
کد خبر : ۸۲۳۴ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 6 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، ماده 5 طرح اصلاح موادی از قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با 167 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 232 نماینده حاضر در جلسه تصویب شد.

در متن ماده 5 آمده است: در ماده 209 قانون عبارت «و آئین نامه داخلی در دستورکار خواهد گرفت.» حذف می شود و عبارت (با تاکید بر موضوع سوال مطرح شده بدون ارجاع به کمیسیون در اولین جلسه علنی اعلام وصول می شود) جایگزین می شود.

گفتنی است بر اساس اصلاح صورت گرفته ماده 209 آئین نامه داخلی مجلس به شرح زیر تغییر می کند: چنانچه در هر دوره مجلس، 3 بار با رأی اکثریت نمایندگان حاضر سوالات نمایندگان از هر وزیر وارد تشخیص داده شود طرح استیضاح وزیر در صورت رعایت مفاد اصل 89 قانون اساسی با تاکید بر موضوع سوالات مطرح شده بدون ارجاع به کمیسیون در اولین جلسه علنی اعلام وصول می شود.

لازم به ذکر است ماده 4 طرح اصلاح موادی از قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با رأی نمایندگان به کمیسیون ارجاع داده شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید