امروز : پنج شنبه ۰۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۰۸

عصر امروز اسامی کاندیداهای دارای صلاحیت شورایاری ها اعلام می شود

سخنگوی شورای شهر تهران اظهار داشت: عصر امروز اسامی کاندیداهای دارای صلاحیت شورایاری ها اعلام می شود
عصر امروز اسامی کاندیداهای دارای صلاحیت شورایاری ها اعلام می شود
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۳:۱۶ |
کد خبر : ۸۱۴۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سخنگوی شورای شهر همچنین در مورد نامه رئیس سازمان بازرسی کل کشور در مورد عدم برگزاری انتخابات شورایاری با بیان اینکه مخاطب این نامه شورای شهر نیست، گفت: بحث این است که سران سه قوه از طریق اختیارات ویژه تصمیم گیری و برنامه ریزی کنند که یا انتخابات شورایاری‌ها قانونی شود و یا اینکه برگزار نشود.

اعطا در واکنش به اصرار خبرنگاران مبنی بر مبهم بودن پاسخش، گفت: این نامه مخاطبش شورای شهر نیست و انشالله که حل می‌شود.

سخنگوی شورای شهر تهران در ادامه با بیان اینکه مهندس هاشمی با قاضی سراج صحبت کرده است گفت: این انتخابات رویه بوده و تلاش می‌کنیم پنجمین دوره آن نیز برگزار شود ونامه‌ای که سازمان بازرسی ارسال کرده مخاطبش شورای شهر نبوده و بحث این است که سران سه قوه بتوانند تصمیم گیری کنند و مسئله شورایاری‌ها حقوقی و قانونی حل و فصل کنند.

وی با بیان اینکه در شورای عالی استان‌ها یک لایحه تهیه شده که براساس آن شورایاری‌ها مبنای قانونی خواهد داشت اظهار کرد: البته این لایحه به دو هیئت دولت ارسال شده و در کمیسیون‌های مربوطه مورد بحث قرار گرفته اما نیازمند بررسی بیشتر است.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه شورایاری‌ها یک انجمن غیر دولتی، غیرسیاسی، داوطلبانه، خودگردان و مشارکتی است گفت: جلب مشارکت مردم برای اداره شهر بسیار ضروری است و شورایاران می‌توانند حلقه واسط مدیریت شهری و مردم باشند و حفظ تعلق محلی را تقویت کنند.

اعطا با بیان اینکه بیشترین آمار ثبت نام کنندگان متعلق به مناطق ۴، ۵ و یک است گفت: کمترین ثبت نام نیز متعلق به منطقه ۹ است.

وی با بیان اینکه ۶۷ درصد کل ثبت نام شدگان زیر ۴۵ سال سن دارند گفت: تنها دو درصد ثبت نام کنندگان ۶۵ تا ۷۵ سال سن دارند.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه ۷۵ درصد ثبت نام کنندگان آقا و ۲۵ درصد خانم هستند، گفت: بیشترین رشته تحصیلی ثبت نام کننده به ترتیب حقوق، عمران و مهندسی و حسابداری است.

اعطا همچنین گفت: امروز تا ساعت ۶ عصر آمار صلاحیت‌ها منتشر می‌شود.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید