امروز : جمعه ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹

در مجمع فدراسیون ووشو چه گذشت؟

مسئولان ورزش کشور در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون ووشو از عملکرد این رشته تمجید کردند و ووشو را از موفق‌ترین رشته های ورزشی کشور دانستند.
در مجمع فدراسیون ووشو چه گذشت؟
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۲۴ - ۱۲:۰۰ |
کد خبر : ۸۱۱۶ |
سیاسی
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، مجمع عمومی فدراسیون ووشو، امروز (یکشنبه) در هتل هما تهران و با حضور خانم «مهین فرهادی‌زاد» معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، «کیکاووس سعیدی» سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک، دکتر «مهدی علی نژاد» رئیس فدراسیون ووشو، «محمود مدتین» دبیر، خانم «زهرا ناطقی» نایب رئیس بانوان فدراسیون و همچنین اعضای مجمع برگزار شد.

در این مجمع، گزارش حسابرسی، خزانه دار، بازرس و گزارش عملکرد فدراسیون در سال ۹۷ ارائه و مورد تصویب قرار گرفت.

همچنین از استان‌های اصفهان، مازندران و خوزستان به عنوان استان‌های برتر سال ۹۷ ووشو، تجلیل شد.

رئیس فدراسیون ووشو در این مجمع با بیان اینکه سال ۹۷ موفق‌ترین سال تاریخ این فدراسیون بود، گفت: در تمامی رده‌های سنی قهرمان جهان شدیم که در ورزش کشور یک اتفاق کم نظیر است. قهرمانی در جام جهانی و قهرمانی در مسابقات رده‌های سنی جهان در برزیل از توفیقات ما بود. همچنین در بازی‌های آسیایی که رویداد بزرگی است با کسب ۲ طلا و ۴ نقره بعد از کشتی، دومین تیم موفق کاروان ایران بودیم.

وی ادامه داد: در بخش آموزش دوره‌های متعدد آزمون دان، مربیگری و داوری برگزار شد که این مهم با مشارکت هیأت‌های استانی بود.

علی نژاد تصریح کرد: انتخابات فدراسیون آسیا نیز برگزار و برای چهار سال دیگر به عنوان نایب رئیس انتخاب شدم. مهرداد شیرازی نیز نایب رئیس کمیته فنی شد و اکنون در تمامی کمیته‌های تأثیرگذار فدراسیون آسیا دارای نماینده‌ای تأثیرگذار هستیم.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون ووشو با معضل دوپینگ با جدیت برخورد می‌کند، توضیح داد: در سال ۹۷ تعداد ۵۹ تست از اردونشینان تیم‌های ملی گرفته شد که همگی منفی بود. همچنین مسابقات سبکی، کشوری و لیگ‌های رده‌های سنی نیز با نظم مناسب و سطح فنی خوب برگزار شد.

رئیس فدراسیون ووشو افزود: اکنون در سال ۹۸ هستیم و تلاش و اقدامات ما برای ادامه یافتن موفقیت‌هاست. ضمن قدردانی از حمایت‌های وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک، توقع ما از ارگان‌های اصلی ورزش کشور این است تا نگاه تأثیرگذاری در شرایط فعلی ارزشی کشور به فدراسیون ووشو داشته باشند. می‌دانم وزارت و کمیته ارزیابی مثبتی از ما دارند، اما رشته‌های موفق می‌بایست با نگاه ویژه‌تری دیده شوند.

وی ادامه داد: چنانچه نگاه‌ها ویژه‌تر نشود، تداوم موفقیت‌ها مشکل می‌شود، چراکه هزینه‌ها چند برابر شده است. تعامل حال حاضر ما با وزارت و کمیته در بهترین سطح خود است و شخص وزیر و رئیس کمیته ملی المپیک، عنایت ویژه‌ای به ووشو دارند.

علی‌نژاد با قدردانی از رئیس کمیته ملی المپیک، ادامه داد: برای اولین بار است که ۵۰ درصد بودجه فدراسیون‌های ورزشی در اوایل سال پرداخت شد.
وی در مورد برگزاری اردوهای تیم‌های ملی در استان‌های مختلف گفت: علاوه بر تهران اردوهای تیم‌های ملی را در اصفهان، هرمزگان، قم، چهارمحال و بختیاری و سمنان برپا کرده ایم که باید از ادارات کل و هیأت‌های استانی آنان تشکر کنم.

رئیس فدراسیون ووشو در ادامه به خانم فرهادی‌زاد به مناسبت انتخاب به عنوان معاون امور بانوان وزارت ورزش تبریک گفت و ادامه داد: همچنین باید از دکتر داورزنی و اسبقیان که در معاون قهرمانی وزارتخانه، همیشه همراه فدراسیون ووشو بوده اند نیز قدردانی کنم.


**فرهادی‌زاد: ووشو جایگاه ویژه‌ای بین جوانان دارد
معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به پیشرفت چشمگیر ووشوی ایران در سال‌های اخیر، گفت: همت و تلاش اهالی این رشته سبب شد تا ووشو اکنون در بین مردم و به خصوص جوانان دارای جایگاه ویژه‌ای باشد.خوشحالم که این رشته توانسته جامعه جوان را به سوی سلامت سوق دهد.
وی افزود: برخی رشته‌های ورزش در ایران سرآمد هستند و ووشو نیز از رأس که مدیریت محسوب می‌شود تا ورزشکاران از لحاظ فرهنگی و اخلاقی یک الگو است و اصول را رعایت می‌کنند.قطعاً اهمیت مدیریت مناسب سبب رشد ووشوی ایران در سال‌های اخیر شده است.
فرهادی‌زاد، ادامه داد: خوشبختانه ووشو از بخش بانوان نیز سرآمد و موفق است.


**سعیدی: ووشو از امیدهای اصلی ورزش ایران است
سرپرست دبیرکلی کمیته ملی المپیک با بیان اینکه ووشو از پرمدال‌ترین رشته‌های ورزشی کشور است، گفت: همواره روی موفقیت‌های این رشته در بازی‌های آسیایی، حساب ویژه‌ای می‌شود و ووشو از امیدهای اصلی ورزش ایران است.
وی گفت: امیدوارم با تلاش مسئولان جهانی این رشته، شرایط برای المپیکی شدن ووشو فراهم شود. در صورت رخ دادن این مهم، ووشو قطعاً در المپیک نیز از بهترین‌های ورزش ایران خواهد بود.

سعدی با بیان توانایی‌های رئیس فدراسیون ووشو، ادامه داد: علی‌نژاد در کمیسیون بین الملل کمیته ملی المپیک نیز خدمات ویژه‌ای برای ورزش ایران داشته است.
وی گفت: انسجام خوب حاکم بر مجمع این فدراسیون نشان از توان مدیریتی ووشو دارد.
سعیدی در مورد شرایط بودجه‌ای فدراسیون‌ها گفت: رئیس کمیته ملی المپیک در تلاش است تا در پایان ۶ ماه نخست سال، پرداختی فدراسیون‌ها را به ۹۰ درصد برساند.می‌دانیم ووشو رشته‌ای پرتلاش و موفق است، اما باید سهم کمیته را بالاتر ببریم تا بتوانیم به فدراسیون موفقی چون ووشو نیز نگاه ویژه‌تری داشته باشیم. با این حال باید بگویم که کمیته ملی المپیک همواره به این رشته موفق نگاه متفاوتی دارد و روی موفقیت‌های آن حساب باز می‌کند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید