امروز : پنج شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۶

حمید طهایی: جزئيات تازه از نحوه برگزاري انتخابات الکترونيکي شوراياري ها در پايتخت

خبرگزاری آریا- دبیر ستاد اجرایی پنحمین دوره انتخابات شورایاری، جزئیات تازه از نحوه برگزاری انتخابات الکترونیکی شورایاری ها را مطرح کرد.
حمید طهایی: جزئيات تازه از نحوه برگزاري انتخابات الکترونيکي شوراياري ها در پايتخت
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۸:۴۲ |
کد خبر : ۸۰۷۳ |
سیاسی
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از شهرنوشت، حمید طهایی با بیان اینکه درحال حاضر هزار و 774 شعبه رأی گیری در تهران وجود دارد، اظهار کرد: مبنا و اساس کار تعیین محل شعب و تعداد شعب با اساس کار انتخابات دوره‌ی چهارم شورایاری‌ها یکسان است و تغییرات جدی و اساسی توسط هیئت اجرایی مرکزی صورت نگرفته است. تنها تغییری که صورت گرفته این است که تعداد صندوق‌ها از دوره قبل بیشتر خواهد بود. 
 
وی با اشاره به اینکه هرشعبه یک دستگاه احراز هویت و دو تا سه صندوق خواهد داشت، گفت: ممکن است در گذشته، در سیستم دستی تخلفاتی صورت گرفته باشد، اما در سیستم مکانیزه این تخلف به صفر خواهد رسید.
 
طهایی در مورد نحوه رأی دادن بیان کرد: زمانی که فرد وارد شعبه می‌شود با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه به اپراتور مراجعه می‌کند. بعد از تحویل مدارک، اپراتور اطلاعات رأی دهنده را وارد سیستم می‌کند و سیستم سه مورد شامل هویت فرد، اینکه سن رأی دهنده بالای 18 سال باشد و رأی دهنده در شعبه دیگری رأی نداده باشد را بررسی می کند. 
 
وی افزود: رأی دهنده بعد از تحویل کارت تعرفه و شارژ آن توسط اپراتور با قرار گرفتن در پشت صندوق، رای خود را ثبت می‌کند. زمانی که فرد کد سه رقمی کاندیدای مورد نظر را شماره گیری می‌کند، نام و نام خانوادگی کاندیدا به همراه عکس وی به رأی دهنده نشان داده می‌شود. هر رای دهنده مجاز است به 9 کاندیدای شورایاری رأی دهد. بعد از انتخاب و ثبت اولیه کد کاندیدای مورد نظر، سیستم به فرد اجازه‌ اصلاح یا حذف کاندیدا را می‌دهد، اما بعد از ثبت نهایی دیگر اجازه‌ی اصلاح داده نمی شود.
 
طهایی تاکید کرد: در داخل دستگاه فرد می‌تواند دوباره یک کپی از اسامی را مشاهده کند که این پرینت داخل صندوق قرار می‌گیرد. اگر در بررسی به شکایات لازم شد صندوق بازبینی شود آنچه در حافظه صندوق ثبت شده با آنچه در پرینت داخل مخزن صندوق قرار گرفته تطبیق داده خواهد شد.
 
دبیر ستاد اجرایی پنحمین دوره انتخابات شورایاری های تهران با تأکید براینکه سیستم رأی گیری به هیچ مرکز ارتباطی متصل نیست و به صورت آفلاین خواهد بود، گفت: بر اساس اطلاعاتی که دستگاه احراز هویت دارد می‌توان آمار تعداد مراجعه کنندگان به شعب را لحظه به لحظه چک کرد اما آرا برای هیچکس مشخص نخواهد بود. بعد از اتمام ساعت رأی گیری، فرد مسئول با یک رمز عبور مشخص کلیه اطلاعات صندوق را تخلیه می‌کند و به سیستم مرکزی تحویل می‌دهد. در پایان مشخص خواهد شد که هرشعبه و هر صندوق چه تعداد رأی را اخذ کرده است. 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید