امروز : یکشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۱

معاون وزیر کشور: وزارت کشور با رویکرد تعاملی و با حفظ استقلال، متولی اصلی برگزاری انتخابات است

معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور اظهار داشت: باید در امر برگزاری انتخابات با دیگر دستگاه‌ها هم تعامل داشت، اما متولی اصلی برگزاری انتخابات، وزارت کشور است.
معاون وزیر کشور: وزارت کشور با رویکرد تعاملی و با حفظ استقلال، متولی اصلی برگزاری انتخابات است
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۱۰:۵۷ |
کد خبر : ۸۰۶۸ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور که در جریان همایش سراسری فرمانداران و در جمع معاونان سیاسی امنیتی و اجتماعی و مدیران کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری‌های سراسر کشور سخن می‌گفت با اشاره به این که تکلیف وزارت کشور با مقوله تحزب و فعالیت احزاب روشن است و رویکرد کاملاً حمایتی نسبت به این امر دارد، اظهار داشت: تا آن جا که به برنامه‌های کلان و سیاست‌های راهبردی دولت تدبیر و امید ارتباط دارد و در قانون اساسی و سیاست‌های کلی انتخابات هم تأکیدات صریحی مبنی بر تحزب و حمایت از فعالیت‌های حزبی و احزاب مطرح شده است، حمایت از احزاب قانونی شناسنامه دار در دستور کار وزارت کشور و معاونت سیاسی قرار دارد و به این دستور کار ملتزم هستیم.

عرف با تأکید بر این که در حوزه سیاسی، دو کلیدواژه و مفهوم اساسی و محوری «آزادی» و «امنیت» مورد تأکید دولت دوازدهم است که به شیوه‌های مختلف در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری مطرح شده است، گفت: این دو کلیدواژه بدون هیچ تزاحم و تداخلی مورد تأکید هستند، به این معنا که نه آزادی مخل امنیت، و نه امنیت مخل آزادی باشد.
وی تأکید کرد: بر همین مبناست که به جد اعتقاد داریم برای تمامی اعضای خانواده بزرگ انقلاب اسلامی یعنی همه کسانی که امام، رهبری، آرمان‌های انقلاب اسلامی و میثاق ملی قانون اساسی را قبول دارند، باید زمینه‌ها و شرایط یکسان جهت فعالیت سیاسی و اجتماعی فراهم شود.
رئیس ستاد انتخابات کشور هم چنین با اشاره به ضرورت تعامل وزارت کشور با دستگاه‌های مرتبط با امر انتخابات، تأکید کرد: وزارت کشور و ستاد انتخابات کشور به این موضوع ملتزم است اما به هر حال وزارت کشور متولی برگزاری و اجرای انتخابات است و در عین تعامل، تصمیم نهایی و اقدام در امور اجرایی انتخابات با وزارت کشور است.
عرف هم چنین در بخش دیگری از سخنان خود، مشارکت حداکثری را مورد تأکید مقام معظم رهبری در سیاست‌های ابلاغی انتخابات و هم چنین تمامی بیانات ایشان دانست و اظهار داشت: خواست و رویکرد دولت هم همین است چون در شرایط کنونی کشور، این مشارکت بالا قطعاً معانی و نتایج خاص خود را در تحکیم همبستگی اجتماعی و انسجام ملی خواهد داشت.
رئیس ستاد انتخابات کشور هم چنین با اشاره به وظیفه ذاتی وزارت کشور در تأمین سلامت و امنیت انتخابات؛ و وظیفه ملی در قبال تحقق مشارکت و رقابت انتخاباتی، اظهار داشت: بدیهی است که بخش قابل توجهی از مشارکت، در شرایط رقابت سالم، ایجابی و مثبت تحقق می‌یابد؛ بنابراین باید با پشتوانه فرهنگ سازی و برنامه محوری احزاب و گروه‌های سیاسی، شرایط رقابت مفید و سالم را فراهم کرد که نتیجه این امر نیز تحقق مشارکت بالا در انتخابات خواهد بود.
همایش سه روزه فرمانداران سراسر کشور به دستور وزیر کشور و به ابتکار و میزبانی معاونت سیاسی وزارت کشور از ۱۸ تا ۲۰ تیرماه ۱۳۹۸ در وزارت کشور برگزار می‌شود. در این همایش علاوه بر فرمانداران، استانداران، معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی و مدیران کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری‌های سراسر کشور نیز حضور دارند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید