امروز : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۷

یورش پلیس موریتانی به دفتر ۲ نامزد معترض به نتایج انتخابات

منابع آگاه از یورش پلیس موریتانی به مقر دو تن از کاندیداهای عضو اپوزیسیون این کشور و قطعی اینترنت در سراسر این کشور خبر دادند.
یورش پلیس موریتانی به دفتر ۲ نامزد معترض به نتایج انتخابات
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۴/۰۵ - ۱۴:۵۴ |
کد خبر : ۷۹۵۱ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، پلیس موریتانی به دفتر دو کاندید عضو اپوزیسیون که به نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری اخیر این کشور اعتراض کرده بودند، یورش برد.

در همین راستا، حماده ولد لحبوس، سخنگوی بیرام اعبیدی، کاندیدای انتخابات اخیر موریتانی گفت که نیروهای پلیس گاز اشک‌آور به داخل دفتر این نامزد شلیک کردند و شیشه و درهای آن را شکستند، طوری که این دفتر دیگر قابل استفاده نیست.

از سوی دیگر، بیرام ولد اعبیدی نیز در سخنانی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر کشور موریتانی مبنی بر دست داشتن طرف‌های خارجی در سرکوب معترضان طی سه روز گذشته، گفت که حوادث اخیر موریتانی نتیجه حیله دو ژنرال است.

منظور اعبیدی از دو ژنرال محمد ولد عبد العزیز، رئیس‌جمهوری پیشین و محمد ولد الغزوانی، رئیس‌ جمهوری جدید موریتانی است.

اعبیدی ادامه داد: این دو ژنرال بیگانه هستند و به دیگران نیز به عنوان بیگانه‌ نگاه می‌کنند.

اعبیدی همچنین گفت که به طور رسمی علیه نتایج انتخابات به شورای قانون اساسی موریتانی شکایت کرده است.

کمیته مستقل انتخابات موریتانی یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که الغزوانی با کسب ۵۲ درصد از کل آراء به عنوان رئیس‌ جمهوری این کشور انتخاب شد.

چهار تن از کاندیداهای مخالفان در انتخابات ریاست جمهوری موریتانی یعنی بیرام ولد اعبید، سیدی محمد ولد بوبکر، محمد ولد مولود و کان حامدینو همین روز و پیش از اعلام نتایج نهایی، مخالفت خود را با نتایج اولیه انتخابات که حاکی از پیروزی الغزوانی بود، اعلام کردند.

آنها تاکید کردند: ما این نتایج را که بیانگر خواسته‌های مردم موریتانی برای ایجاد تغییرات نیست، رد می‌کنیم.

در پی اعلام نتایج انتخابات در موریتانی یگان‌هایی از پلیس ضد شورش و نیروهای واکنش سریع به دلیل آشوب‌ها و برخی اقدامات خرابکارانه در مناطق مختلف نواکشوت، پایتخت موریتانی مستقر شدند و به دنبال آن در برخی محله‌های نواکشوت درگیری‌ها و تنش‌هایی میان معترضان و نیروهای امنیتی شکل گرفت و نیروهای پلیس از گاز اشک‌آور برای متفرق کردن آنها استفاده کردند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید