امروز : چهارشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱

۳ انتصاب توسط وزیر علوم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری طی احکام جداگانه‌ای، رئیس دبیرخانه و دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی و سرپرست دانشگاه مازندران منصوب شدند.
3 انتصاب توسط وزیر علوم
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ - ۱۰:۳۶ |
کد خبر : ۷۸۸۳ |
سیاسی
به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، دکتر منصور غلامی در حکمی دکتر حسین میرزایی، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی این وزارتخانه را به عنوان رئیس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی منصوب کرد.

در حکم دکتر غلامی خطاب به دکتر میرزایی آمده است: «نظر به سوابق علمی، تعهد و شایستگی جناب عالی، بر اساس تبصره ۱ ماده ۷ آئین‌نامه جشنواره بین‌المللی فارابی و پیشنهاد دبیر جشنواره به موجب این حکم به سمت "رئیس دبیرخانه یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی" منصوب می‌شوید. با توجه به نقش اساسی دبیرخانه در برگزاری این رویداد علمی مهم کشور انتظار می‌رود یازدهمین جشنواره نیز با برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های بایسته، مانند دوره‌های پیشین، به نحو شایسته برگزار شود.

تندرستی و توفیق روزافزون جناب عالی را در ارتقای علوم انسانی و اسلامی کشور از درگاه ایزد منان خواهانم».

وزیر علوم، همچنین در حکم جداگانه‌ای، دکتر سید عبدالامیر نبوی را به سمت دبیر شورای علمی یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی منصوب کرد.

همچنین وزیر علوم در حکمی دیگری دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی این وزارتخانه را نیز به عنوان دبیر یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی منصوب کرد.

در حکم انتصاب دکتر غفاری آمده است: «نظر به سوابق علمی، تعهد و شایستگی جناب‌عالی، بر اساس ماده ۷آئین‌نامه جشنواره بین‌المللی فارابی، به موجب این حکم به سمت دبیر "یازدهمین جشنواره بین‌المللی فارابی" منصوب می‌شوید. امید است با برنامه‌ریزی مناسب و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها، شاهد برگزاری مطلوب جشنواره باشیم.

تندرستی و توفیق روزافزون شما را در ارتقای علوم انسانی و اسلامی کشور از درگاه ایزد منان خواهانم».

همچنین دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی، دکتر کوروش نوذری را به سمت سرپرست دانشگاه مازندران منصوب کرد.

در این حکم انتصاب خطاب به دکتر نوذری آمده است:

با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جناب‌عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه مازندران منصوب می‌شوید.

انتظار می‌رود با بهره‌مندی از تجارب اعضای هیئت علمی دانشگاه، امکانات و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت‌المال و صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری، رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه، اهتمام ورزید.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترکوروش نوذری متولد ۱۳۵۰ در شهرستان سوادکوه است. وی مقطع کارشناسی خود را از دانشگاه کرمان در رشته ریاضی و مقطع کارشناسی ارشد و دکترای خود را در رشته فیزیک در گرایش گرانش و کیهان‌شناسی از دانشگاه صنعتی شریف اخذ کرده است.

وی از ۱۳۷۸ به عنوان عضو هیئت علمی گروه فیزیک دانشگاه مازندران مشغول فعالیت است و اکنون استاد پایه ۳۰ این دانشگاه می‌باشد.

دکتر نوذری دارای حدود ۲۰۰ مقاله در مجلات معتبر بین‌المللی با چند هزار ارجاع می‌باشد و درسال ۱۳۹۸ از سوی فدراسیون سرآمدان علمی ایران به عنوان یکی از ۷۵ سرآمد علمی کشور در همه علوم انتخاب شد و چندین بار به عنوان پژوهشگر ممتاز دانشگاه مازندران و نیز استان مازندران در حوزه علوم پایه معرفی شده است.

از سوابق اجرایی وی می‌توان به مدیریت گروه فیزیک (دو دوره غیرمتوالی)، معاونت اداری و مالی دانشکده علوم پایه، مدیرامور پژوهشی دانشگاه مازندران و معاون اداری و مالی دانشگاه مازندران (در دو مقطع مختلف) اشاره کرد.

دکتر نوذری همچنین در دوره‌های متعددی به عنوان عضو کمیسیون تخصصی علوم پایه و نیز هیئت ممیزه دانشگاه فعالیت داشته و دارند و از مهم‌ترین عضویت‌های وی می‌توان عضویت در انجمن بین‌المللی اختر فیزیکدانان و عضویت پیوسته در انجمن‌های فیزیک و نجوم ایران را نام برد.

وزیر علوم همچنین در نامه جداگانه‌ای از خدمات دکتر یحیی طالبی رستمی، رئیس سابق دانشگاه مازندران در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید