امروز : پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۹
به مناسبت میانجیگری ژاپن بین ایران و آمریکا

فرصت سوزی یا ایجاد فرصت در بحران تحریم

*مجید قاضی پور در اینیستاگرام نوشت: درخواست تلفن، درخواست مذاکره و درخواست گفتگو همه به دیدارهای میانجگری کشورهایی مانند عمان، سویس، قطر، عراق، هند، پاکستان و دیداری که امروز با ورود رئیس جمهور ژاپن انجام خواهد شد رسید.
فرصت سوزی یا ایجاد فرصت در بحران تحریم
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۲۰:۰۳ |
کد خبر : ۷۸۵۵ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اگر جامعه جهانی برای جلوگیری از جنگ، نا امنی و ایجاد آرامش در منطقه وظیفه‌ای برعهده داشته؟ با تلاش‌هایی که در حال انجام هست و دیدارهایی که با وزرای امور خارجه کشورهای مختلف با رئیس جمهور و رهبر ایران انجام داده‌اند وظیفه خود را برای کاهش تنش در منطقه انجام داده‌اند، حالا نوبت حکومت، دولت، دستگاه دیپلماسی و مجلس است که با امتیازهایی که می دهند و می گیرند و با مصلحت اندیشی و آینده نگری آرامش و رفاه و امید را به مردم ایران باز گردانند.

و یکبار برای همیشه حتی در زمان دیوانه ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا سنگ‌های خود را وا بکنند چون تاریخ نشان داده ایران از فرصت ریاست جمهوری روسایی که نگاه مثبت‌تری به ایران داشته‌اند چه جمهوری خواه و چه دمکرات با حماقت هایی که داشته ایم نتواسته ایم استفاده کنیم خوب حالا در زمان ریاست جمهوری ترامپ از آن استفاده کنیم.

طبق شواهد و رسم دور دوم انتخابات ریاست جمهوری سران کشورهای مختلف، روسای جمهور که برای کارزار انتخابات دور دوم می خواهند رای بیاورند تصمیم دارند در کشور خود خودی نشان داده و افکار عمومی را برای کسب رای برای دور دوم متقاعد کنند.

و الان که ترامپ برای دور دوم خود به کسب رای از طریق ایران نیازمند مذاکره ای است چرا ما نباید از این فرصت استفاده کرده و تحریم ها را کاهش دهیم و با دادن امتیاز و کسب امتیاز به دنبال مصلحت مردم خود باشیم و برای همیشه این دشمن واقعی و یا دشمنان فرضی دیگر را در صفحه شطرنج دیپلماسی آچمز کنیم.

نه ببازیم و نه اجازه برد به رقیب بدهیم و برای مصلحت مردم ایران که 40 سال است که روی خوش ندیدند و آرامش و رفاه را از دست رفته دیده اند اجازه دهیم روی خوش آرامش و رفاه را ببیند و به دنبال این نباشیم که با تحریم دنبال بستن لنگ و یا خوردن اشکنه و یک وعده غذا  برای مردم کشور در طول روز باشیم .

البته تحریم ها فقط بر روی مردم عادی جامعه تاثیر دارد و مسئولین خط قرمز هستند که تحریم نه تنها کوچکترین اثری برآنها ندارد بلکه به رشد دارایی و پیشرفت آنها کمک می کند و با ریالی که درمی آورند به راحتی می توانند در مناطق خوش آب و هوای کشورهای دیگر به راحتی و در رفاه زندگی کرده و دلار خرج کنند.

حال وظیفه حاکمیت، دولت، مجلس و دستگاه دیپلماسی است که مصلحت مردم ایران را مد نظر قرار دهند و فرصت سوزی نکنند و با ایجاد فرصت به تحریم ها پایان دهند تا مردم جامعه ضمن داشتن رفاه امید به آینده و امیدی برای زندگی داشته باشند و کمتر به فکر مهاجرت به کشورهای دیگر داشته باشند.

 

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید