امروز : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۲

سوسیالیست‌های اسپانیا تهدید کردند انتخابات تکرار می‌شود

سوسیالیست‌های حاکم بر اسپانیا، تهدید کردند در صورتیکه احزاب اپوزیسیون مانع از تلاش‌های پدرو سانچر، نخست وزیر، برای تشکیل دولت اقلیت شوند، درخواست تکرار انتخابات را خواهند کرد. سوسیالیست‌ها اگرچه در انتخابات ماه آوریل پیروز شدند اما در کسب اکثریت پارلمانی ناموفق بودند.
سوسیالیست‌های اسپانیا تهدید کردند انتخابات تکرار می‌شود
سه شنبه | ۱۳۹۸/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۱ |
کد خبر : ۷۸۴۲ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، و به نقل از رویترز، طبق گزارش خبرنگاران از گفته‌های خوزه لوویس آبالوس، یکی از سوسیالیست‌های بلندپایه، این تنها راه حل موجود در صورت ناکامی سانچز در کسب حمایت پارلمان است.

سانچز که هفته پیش توسط فلیپه ششم، پادشاه اسپانیا، برای کسب رای اعتماد پارلمان دعوت شده بود تا به عنوان نخست وزیر جدید انتخاب شود، این هفته دیدارهایش را با رهبران احزاب مخالف آغاز کرد.

در دور اول رای گیری در پارلمان، سانچز برای موفقیت به حمایت اکثریت قانون گذاران نیاز دارد. اما در دوم با حمایت حزب چپ گرای پودموس و احزاب کوچک دیگر وی می‌تواند آرای لازم را به دست آورد زیرا در این دور کسب اکثریت نسبی کفایت می‌کند.

حزب راست گرای مردم و نیز حزب راست میانه شهروندان اسپانیا، هر دو مخالف روی کار آمدن سانچز هستند. این در حالی است که حزب پودموس حمایت خود را مشروط به داشتن جایگاهی در دولت سانچز دانسته است، گزینه‌ای که سوسیالیست‌ها مانع انجامش هستند.

به گفته آبالوس، اگر حزب پودموس به همراه حزب مردم و شهروندان اسپانیا سد راه شوند باید گزینه‌های موجود را در نظر گرفت چون امکان شکست وجود دارد.

اوایل روز دوشنبه، رهبر حزب پودموس، پابلو ایگلسیاس در مصاحبه‌ای تلویزیونی اظهار داشت که احزاب چپ مایل به کنترل وزارتخانه‌های مرتبط با مسائل اجتماعی هستند.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید