امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۳۲

آشنایی با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدنبی موسوی‌فرد جهرمی، از روحانیون اهل شهرستان جهرم است که بر اساس حکم مقام معظم رهبری به عنوان نماینده ولی فقیه در استان خوزستان منصوب شد.
آشنایی با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ - ۰۸:۴۰ |
کد خبر : ۷۵۱۰ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، موسوی‌فرد جهرمی که نزد خرمشهری‌ها به خوبی شناخته شده است، سال گذشته به واسطه انتشار یک عکس شهرتی زیاد کسب کرد. تصویر شناخته شده امام جمعه برای همه مخاطبان، فردی عمامه بر سر و قبا بر تن و سلاح در دست، پشت تریبون بوده است؛ شاید برای همین عکس یک روحانی انبر جوشکاری به دست، تابستان سال گذشته فراگیر شد. انتشار عکس امام جمعه ۶۲ ساله‌ی خرمشهر در محل ساخت و اتصال لوله‌های طرح انتقال آب غدیر در حالی که انبر جوشکاری را به دست داشت، آن روزهای گرم تابستان سال گذشته خیلی زود به یکی از پربازدیدترین عکس‌های خبری تبدیل شد.

حاج‌آقا سید نبی موسوی‌فرد جهرمی که در روزهای گذشته و در زمینه مقابله با بحران سیل خوزستان و هدایت سیلاب‌ها و کمک به سیل‌زدگان این استان نیز فعال بود، اصالتی جهرمی دارد اما بزرگ شده خرمشهر است.

این روحانی به دلیل آن که با تسلط کامل به زبان عربی سخن می‌گوید، این تصور را در برخی ایجاد کرده که عرب خوزستانی است اما پیش از این گفته بود: خانواده‌ام اهل شهر «جهرم» در استان فارس بودند و حدود ۵۵ سال پیش به خرمشهر آمده‌اند. برای همین در واقع من بزرگ‌شده آن شهر و اهل خرمشهرم. بعد از فوت پدرم در کودکی، در خرمشهر کار کردم و همزمان با خواندن درس، در بارج‌ها و کشتی‌ها جوشکاری یاد گرفتم. این عکس هم یادگار حرفه‌ای است که در نوجوانی یاد گرفتم.

به گزارش ایسنا، جریان مهاجرت جهرمی‌ها به خوزستان به حدود ۷۰ سال پیش برمی‌گردد؛ هنگامی که تعدادی از مردان و خانواده‌های جهرمی برای کار در شرکت نفت و کشتیرانی، ارتش و… به اهواز و آبادان رفتند و ماندگار شدند اما ارتباط خود را با زادگاهشان حفظ کردند.

هنوز هم خاندان موسوی‌فرد در جهرم زندگی می‌کنند؛ کمااین‌که در تابستان سال ۹۷ هم حاج‌آقا موسوی‌فرد جهرمی، دیداری از زادگاهش داشت و با آیت‌الله دژکام که امام جمعه وقت جهرم بود، دیدار کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی ۹ سال امام جمعه خرمشهر بوده و چند سال پیش از آن هم در رامهرمز اقامت داشته است.

وی در مراحل ساخت بنای مسکونی و هم جوشکاری، به‌صورت تخصصی مهارت دارد و می‌گوید این مهارت‌ها به درد خودش هم خورده؛ خانه‌اش را خودش ساخته و تمام مراحلش، به جز سفیدکاری را شخصاً انجام داده است.

موسوی‌فرد اما برای مردم خرمشهر خیلی شناخته‌شده‌تر از این حرف‌هاست؛ آن‌قدر که هیچ‌کس از همان انبر در دستش هم تعجب نکند.

امام جمعه سابق خرمشهر که این روزها خودش و شهرش در صدر اخبار رسانه‌ها قرار گرفته است، امروز از طرف رهبر معظم انقلاب به سمت نماینده ولی فقیه خوزستان و امام جمعه اهواز منصوب شد.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید