امروز : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۰

مردم هند در بزرگترین انتخابات پارلمانی جهان به پای صندوق‌های رای رفتند

حوزه‌های رای‌گیری در اولین مرحله از برگزاری انتخابات پارلمانی هند امروز (پنج‌شنبه) آغاز به کار کرد، از این انتخابات به عنوان رفراندومی برای نخست‌وزیری مودی و حزب او یاد می‌شود.
مردم هند در بزرگترین انتخابات پارلمانی جهان به پای صندوق‌های رای رفتند
یکشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۱ |
کد خبر : ۷۳۰۶ |
سیاسی
منقضی شده
 

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تدابیر امنیتی شدیدی برای برگزاری انتخابات پارلمانی هند در نظر گرفته شده است. رای‌دهندگان در ۱۸ ایالت و دو منطقه از تقسیمات اداری هند در بزرگترین اقدام دموکراتیک جهان امروز رای خودشان را به صندوق می‌اندازند. امروز اولین مرحله از انتخابات هفت مرحله‌ای هند است که ظرف شش هفته‌ در کشور هند با جمعیت ۱.۳ میلیارد تن برگزار می‌شود.

این انتخابات برای حزب نارندا مودی، نخست‌وزیر هند از حزب بهاراتیا جاناتا که در انتخابات پیشین در سال ۲۰۱۴ تنها ۳۲ کرسی از مجموع ۹۱ کرسی را به دست آورد، حائز اهمیت است. این حزب تلاش دارد تا عملکرد بهتری در این انتخابات نشان دهد.

همچنین رای‌گیری برای دو کرسی پارلمانی در منطقه کشمیر هند، در بحبوحه تدابیر امنیتی شدید آغاز شد. در منطقه بارامولا در کشمیر مردم تنها به نیت انداختن رای علیه حزب مودی که آن را ضد مسلمانان و ضد کشمیری می‌دانند، وارد حوزه‌های رای‌گیری می‌شوند. آنها با مرام‌نامه حزب بهاراتیا جاناتا که به لغو امتیاز ویژه اراضی در کشمیر وعده داده است، به شدت مخالف هستند. این امتیاز به ساکنان غیر بومی اجازه خرید زمین نمی‌دهد.   

حدود ۹۰۰ میلیون تن واجد شرایط رای‌ دادن در سراسر هند هستند. رای‌دهندگان ۵۴۳ کرسی پارلمان هند را انتخاب می‌کنند. رای‌گیری ۱۹ مه به اتمام می‌رسد و شمارش برای ۲۳ مه برنامه‌ریزی شده است.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید