امروز : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۳:۰۶

بررسی موادی از طرح اصلاح قانون انتخابات در کمیسیون امور داخلی کشور

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی موادی از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
بررسی موادی از طرح اصلاح قانون انتخابات در کمیسیون امور داخلی کشور
دوشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۱:۵۵ |
کد خبر : ۷۲۶۷ |
سیاسی

به گزارش پایگاه خبری، تحلیلی باز انتخابات، اصغر سلیمی ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان کرد: در جلسه امروز کمیسیون موادی از طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای سلامی مورد بررسی قرار گرفت که موضوع اصلی بحث رای حدنصاب برای نمایندگی بود.

وی در ادامه اظهار کرد: برای حوزه‌های تک کرسی و دو کرسی دو مدل پیشنهاد شده بود. بر اساس مدل اول کسانی که حداقل ۱۰ درصد آرای حوزه فرعی را کسب کنند و در استان نیز بالاترین رای را بیاورند به عنوان نماینده انتخاب می شوند. در مدل بعدی نیز کسانی که ۵۱ درصد آرای حوزه فرعی را کسب کنند بدون در نظر گرفتن آرای حوزه استانی می توانند مستقیم وارد مجلس شوند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: در حوزه هایی که داری سه کرسی یا بیشتر هستند بحث تناسبی بودن مطرح شد و قرار شد فرمولی توسط مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون و دولت تهیه شود؛ به طور کلی ما ۱۷۶ حوزه تک کرسی و ۱۸ حوزه دو کرسی داریم. یعنی ۲۱۰ حوزه طبق فرمول بالا و ۸۰ حوزه طبق فرمول تناسبی به مجلس خواهند رفت.

              

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
  • اولین نظر را شما بدهید